قتل برادر به خاطر سوء تفاهم
کد خبر: 1077001
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WAz
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰

کارمند بانک که به اتهام قتل برادرش بازداشت شده مدعی است به دلیل سوءتفاهم حادثه خونین را رقم زده است
به گزارش «جوان»، روز شنبه یازدهم دی‌ماه امسال نگهبان کارخانه‌ای در منطقه وردآورد تهران با اداره پلیس تماس گرفت و گفت جسد همکارش را در نزدیکی کارخانه کشف کرده است.
محل حادثه بیابان اطراف کارخانه بزرگی بود که در یکی از مناطق پرت وردآورد واقع شده‌بود که تیمی از مأموران کلانتری‌۱۸۱ وردآورد راهی محل شدند. مأموران در آنجا با جسد مرد ۶۰‌ساله‌ای به نام پرویز روبه‌رو شدند که قسمتی از بدنش را حیوانات خورده بودند.
بدین ترتیب با اعلام خبر کشف جسد خونین مرد میانسال قاضی محمد حسین زارعی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی در محل تحقیقات خود را آغاز کردند.
بررسی‌ها نشان داد مرد فوت شده نگهبان کارخانه متروکه بوده که ساعتی قبل همکارش برای تعویض شیف به کیوسک نگهبانی می‌آید و با جسد او در چند صد متری کیوسک روبه‌رو می‌شود و حادثه را به پلیس خبر می‌دهد.
مرد نگهبان گفت: من و پرویز به صورت شیفتی داخل کیوسک بیرون از کارخانه نگهبانی می‌دهیم. سه روز قبل پرویز به اینجا آمد و شیف را از من تحویل گرفت و من هم به خانه‌ام رفتم تا اینکه ساعتی قبل برای تحویل شیفت به داخل کیوسک رفتم. داخل کیوسک به هم ریخته بود که نگران پرویز شدم و او را صدا زدم، اما کسی جواب مرا نداد. سپس برای جست‌وجو به اطراف کارخانه رفتم و با جسد خونینش روبه‌رو شدم.
قتل
بررسی‌های اولیه تیم جنایی حکایت از آن داشت مرد فوت شده بر اثر حمله حیوانات درنده کشته‌است، اما آثار خون داخل کیوسک نگهبانی و بریدگی‌های روی شکم وی این فرضیه برای مأموران پلیس قوت گرفت که به احتمال زیاد وی در درگیری با فرد یا افرادی به قتل رسیده است.
بنابراین همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه جسد به دستور بازپرس جنایی برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد تا اینکه چند روز قبل متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند پرویز ابتدا با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و بعد از آن حیوانات درنده قسمتی‌هایی از بدنش را خورده‌اند.
وقتی موضوع قتل از سوی پزشکی قانونی تأیید شد پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و مأموران پلیس در نخستین گام از خانواده وی تحقیق کردند.
عمویم قاتل است
یکی از فرزندان مقتول گفت: پدرم نگهبان کارخانه بود و معمولاً هر چند روز یک‌بار به خانه می‌آمد و به همین خاطر ما گاهی چند روزی از او بی‌خبر بودیم. روز هشتم دی‌ماه او راهی محل کارش شد تا اینکه یازدهم به ما خبر دادند پدرمان کشته شده‌است. پدرم به غیر از عموی ۵۸‌ساله‌ام به نام سیروس با فرد دیگری اختلاف نداشت. عمو سیروسم مشکل روحی و روانی دارد و حتی چند سال قبل در بیمارستان روانی هم بستری شد. وی همیشه فکر می‌کرد پدرم پشت سر او حرف می‌زند و برای او مشکل به‌وجود می‌آورد و به همین خاطر با پدرم اختلاف داشت و حتی چند باری هم درگیری و مشاجره لفظی داشتند. او همیشه به خاطر یک سوء‌تفاهم پدرم را تهدید به قتل می‌کرد و الان ما احتمال می‌دهیم عمویم پدرمان را به قتل رسانده و درخواست رسیدگی داریم.
اعتراف به قتل
با شکایت خانواده مقتول مأموران پلیس سیروس را به عنوان مظنون حادثه بازداشت و به اداره پلیس منتقل کردند.
متهم در بازجویی‌های اولیه جرم خود را انکار کرد و مدعی شد که از قتل برادرش بی‌خبر است، اما صبح دیروز وقتی به دادسرا امور جنایی منتقل شد به قتل برادرش اعتراف کرد.
متهم در توضیح ماجرا گفت: من معاون بانکی در تهران هستم و در حال طی کردن پله‌های ترقی بودم و قرار بود به زودی رئیس بانک شوم، اما حرف‌هایی که برادرم پشت سرم می‌زد باعث شد من برای ریاست بانک انتخاب نشوم. برادرم پشت سرم بدگویی می‌کرد و حرف‌های نامربوط می‌زد و آبروی مرا می‌ریخت. او به همه می‌گفت که من مشکل روحی و روانی دارم و حتی به همکاران بانکی‌ام نیز گفته بود. همین موضوع باعث اختلاف ما شد به طوری‌که سه‌هفته قبل از حادثه با هم درگیر شدیم و از او کینه به دل گرفتم. من چاقویی تهیه کردم و دنبال فرصت بودم که از او انتقام بگیرم، اما محل کارش را نمی‌دانستم. روز حادثه او را از خانه‌اش تا محلی که در آنجا نگهبانی می‌داد تعقیب کردم و بعد در گوشه‌ای کمین کردم تا اینکه همکارش از آنجا رفت و به داخل کیوسک نگهبانی‌اش رفتم و با او درگیر شدم. پرویز با چوب به من حمله کرد و من هم با چاقو ضرباتی به بدنش زدم و از آنجا فرار کردم.
متهم پس از اعتراف به قتل برای بررسی سلامت روحی و روانی‌اش در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفت. تحقیقات از متهم ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار