حبس پدر از ترس بخشش اموال
کد خبر: 1076897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W9J
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸

سه پسر جوان وقتی متوجه شدند پدرشان در حال بخشیدن اموالش به دیگران است او را در خانه حبس کردند.
به گزارش جوان، چندی قبل مرد سالخورده‌ای در تهران به اداره‌پلیس رفت و از گم‌شدن برادر‌زاده ۶۴‌ساله‌اش به نام قنبر شکایت کرد.
وی گفت: پسر برادرم قنبر در یکی از خیابان‌های مرکزی تهران همراه خانواده‌اش زندگی می‌کند. من هر روز با او در تماس هستم و گاهی هم یکدیگر را می‌بینیم و از گذشته با هم حرف می‌زنیم، اما الان چند روزی است که از قنبر خبری ندارم و حتی به تلفن‌های من هم جواب نمی‌دهد که احتمال می‌دهم برای او اتفاقی افتاده باشد. با طرح این شکایت مأموران پلیس به دستور قاضی محمدرضا صاحب‌جمعی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران برای پیدا کردن مرد گمشده وارد عمل شدند و در نخستین گام به خانه او مراجعه کردند.
شکایت از ۳ فرزند
مأموران پلیس وقتی زنگ خانه مرد گمشده را به صدا در آوردند وی سراسیمه از خانه‌اش بیرون آمد و ادعا کرد که سه فرزندش او را به زور برای تصاحب اموالش در خانه‌اش حبس کرده‌اند.
وی در توضیح ماجرا گفت: چند ماهی است با سه‌پسرم که همگی هم تحصیلکرده هستند اختلاف پیدا کرده‌ام. آن‌ها می‌خواهند من قبل از مرگم اموالم را به نام آن‌ها بزنم، اما من راضی نشدم. به‌هرحال آن‌ها وقتی با مخالفت من روبه‌رو شدند راه‌های زیادی را برای تصاحب اموالم انتخاب کردند، اما موفق نشدند تا اینکه مدتی قبل مرا از خانه‌ام بیرون انداختند. از آن روز به بعد من به دادسرا رفتم و از سه‌پسرم شکایت کردم و در این مدت هم در خانه بستگان نزدیکم زندگی می‌کردم تا اینکه چند روز قبل برای پیگیری شکایتم به دادسرا رفتم. وقتی از دادسرا بیرون آمدم داخل خیابان خلوتی بودم که سه پسرم مرا به زور سوار خودرو کردند و به خانه‌ام آوردند. البته خیلی تلاش کردم که از دام‌شان فرار کنم، اما موفق نشدم. پسرانم مرا چند روزی در خانه حبس کردند و شکنجه دادند و از من می‌خواستند چند برگه را امضاء کنم و تمام اموالم را به نام آن‌ها بزنم، اما من زیر شکنجه‌های آن‌ها طاقت آوردم تا اینکه مأموران به دادم رسیدند و مرا نجات دادند.
پدرمان مشکل عقلی دارد
با ادعای مرد میانسال سه‌پسر وی برای تحقیق به دادسرا احضار شدند.
یکی از پسران وی با رد ادعای آدم‌ربایی و حبس پدرشان گفت: مدتی است پدرمان عقل معیشتی‌اش را از دست داده است. او کار‌های غیر عادی زیادی انجام می‌دهد و در حالی که ما سه پسرش و مادرمان که زنده است به پول نیاز داریم او اموالش را بذل و بخشش می‌کند. چند باری به او گفتیم که اموالش را به دیگران نبخشد، اما به حرف‌های ما توجهی نکرد، چون دیگران او را فریب می‌دهند و اموالش را تصاحب می‌کنند. ما حتی موضوع را در دادگاه هم مطرح کردیم و گفتیم که پدرمان عقل معیشتی ندارد و دادگاه هم پدرم را به پزشکی قانونی معرفی کرد تا پس از انجام آزمایش‌های لازم اعلام کند که پدرمان مشکل عقلی دارد یا نه، اما هنوز پزشکی قانونی نتیجه را اعلام نکرده‌است. وی ادامه داد: در این مدت پدرمان دوباره شروع به بخشیدن اموالش به دیگران کرد که او را در خانه نگه داشتیم تا پزشکی قانونی نظر کارشناسی خود را اعلام کند.
تحقیقات درباره این حادثه از سوی مأموران پلیس برای روشن شدن صحت ادعای شاکی یا متهمان حادثه ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار