هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بی‌سابقه کرونا در اروپا
کد خبر: 1076393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W1B
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) به سران جهان هشدار داده است که همه گیری کرونا "اصلا به نقطه پایان نزدیک نیست. "
سرویس جامعه جوان آنلاین: "تدروس آدهانوم گبریسوس" دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: جهان باید در این فرض که سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون به طور قابل توجهی ملایم‌تر است و خطر ناشی از ویروس را رفع می‌کند، محتاط باشد.

این هشدار در حالی صادر می‌شود که کشور‌های اروپایی رکورد تازه‌ای از نظر آمار ابتلا را ثبت کرده اند. از جمله فرانسه که از تقریبا نیم میلیون مورد جدید در روز سه شنبه خبر داد.

آدهانوم در یک کنفرانس خبری در ژنو به خبرنگاران گفت که سویه امیکرون در یک هفته گذشته به ۱۸ میلیون مورد جدید ابتلا در جهان منجر شده است.

وی یادآور شد: درحالی که ممکن است این سویه در مجموع کم خطرتر باشد، اما این روایت که باعث بیماری ملایم می‌شود، گمراه کننده است. اشتباه نکنید، امیکرون باعث بستری شدن در بیمارستان و مرگ می‌شود و حتی در موارد خفیف‌تر هم مثل سیل مراکز درمانی را غرق کرده است.

او به سران جهان هشدار داد که با رشد باورنکردنی امیکرون در جهان، احتمال ظهور سویه‌های تازه وجود دارد و برای همین است که ردگیری و ارزیابی همچنان حیاتی است.

وی افزود: من به خصوص نگران کشور‌های زیادی هستم که آمار واکسیناسیون در آن‌ها پایین است، چون خطر بیماری و مرگ در کسانی که واکسینه نشده اند چندین برابر است.

همچنین "مایک رایان" مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت هم گفت که سرعت بالاتر سرایت امیکرون احتمالا باعث افزایش بستری شدن و مرگ خواهد شد، به خصوص در کشور‌هایی که مردم کمتر در آن‌ها واکسینه هستند.

به گزارش بی بی سی، او گفت: افزایش تصاعدی موارد ابتلا، صرف نظر از شدت سویه‌های منفرد، به افزایش اجتناب ناپذیر بستری شدن و مرگ منجر خواهد شد.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار