نبش قبر تاجر برای کشف راز مرگ
کد خبر: 1075279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VjD
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱

جسد مرد تاجر که گمانه زنی‌ها درباره احتمال دست داشتن خدمتکارش در مرگ وی وجود دارد پس از نبش قبر به پزشکی قانونی منتقل شد.
به گزارش جوان، چندی قبل مرد جوانی در تهران به اداره پلیس رفت و از دو زن به اتهام سرقت میلیاردی و قتل پدر ۶۵‌ساله‌اش شکایت کرد. وی در توضیح ماجرا گفت: پدرم تاجر بود که پس از فوت مادرمان تنها شد. از آنجایی که من و خواهرم در یکی از کشور‌های اروپایی زندگی می‌کنیم تصمیم گرفتیم زنی را به عنوان خدمتکار پدرمان استخدام کنیم. ابتدا پدرمان قبول نمی‌کرد، اما او نمی‌توانست همه کارهایش را به تنهایی انجام دهد در نهایت یک سال و نیم قبل زن ۳۹‌ساله‌ای را به نام مهین برای انجام کار‌های خانه‌اش استخدام کردیم. در این مدت تلفنی با پدرمان و کارگر خانه‌اش در ارتباط بودیم تا اینکه مدتی قبل مهین با ما تماس گرفت و گفت پدرمان کرونا گرفته و فوت کرده‌است.
بلافاصله برای مراسم خاکسپاری راهی ایران شدیم و وقتی به بیمارستان رفتیم پزشکان اعلام کردند پدرمان حالت تهوع داشته و پس از چند روز بستری در بیمارستان فوت کرده‌است.
پس از این بدون اینکه جسد پدرمان را به پزشکی قانونی ببریم به بهشت زهرا بردیم و دفن کردیم، چون با توجه به همه گیری ویروس کرونا و نظر پزشک بیمارستان احتمال دادیم پدرمان براثر کرونا فوت کرده‌است، اما این همه ماجرا نبود تا اینکه متوجه شدیم سارق به خانه پدرمان دستبرد زده و چند میلیارد تومان اموال با ارزش سرقت کرده است به همین سبب احتمال دادیم که مرگ پدرمان هم مشکوک است.
وی ادامه داد: پدرم اموال قیمتی زیادی در خانه‌اش داشت و من پس از مراسم خاکسپاری و عزاداری به خانه پدرم رفتم تا اموالش را بررسی کنم و با خواهرم درباره آن تصمیم بگیریم که متوجه سرقت اموال قیمتی پدرم شدم. از خانه پدرم یک تابلو نقاشی گرانقیمت که چند سال قبل در سفر به یکی از کشور‌های اروپایی به قیمت یک‌میلیارد‌تومان خریده بود و یک تابلو فرش نفیس که بیش از یک‌میلیارد تومان ارزش داشت همراه یک کیلو و نیم ظروف نقره عتیقه، ۴‌هزار دلار، ۵۴‌عدد نیم سکه بهار آزادی، ۴۰۰‌میلیون تومان پول نقد و مقدار زیادی لوازم قیمتی دیگر سرقت شده بود. ما احتمال می‌دهیم که مهین و خواهرش که به خانه پدرمان رفت و آمد داشتند او را مسموم کرد و به قتل رسانده و اموال او را سرقت کرده‌اند. چون به گفته بستگانمان پدرمان زمانی که به شهرستان می‌رفته حالش خیلی خوب بوده و حتی از عصا هم استفاده نمی‌کرده‌است، اما درتهران همیشه سرگیجه داشته به طوری‌که به نظر می‌رسید به او دارو‌ی بی‌هوشی خورانده‌اند. الان ما از مهین و خواهرش به اتهام سرقت میلیاردی و قتل پدرمان شکایت و درخواست نبش قبر داریم تا جسد به پزشکی قانونی منتقل و علت اصلی مرگ پدرمان مشخص شود.
دستگیری ۲ خواهر
با شکایت مرد جوان پرونده به دستور قاضی محمد تقی شعبانی، بازپرس شعبه‌دهم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. نخستین بررسی‌های مأموران نشان داد مهین و خواهرش به عنوان خدمتکار همیشه به خانه مرد فوت شده رفت و آمد داشته و روز حادثه هم آن‌ها مرد تاجر را به بیمارستان منتقل کرده‌اند. مأموران پلیس در تحقیقات فنی دریافتند مبلغ ۴۰۰‌میلیون تومان به حساب مهین منتقل شده‌است و از سوی دیگر در خانه خواهر مهین تابلو فرش نفیس و تابلو نقاشی متعلق به مرد فوت شده را کشف کردند. بدین ترتیب دو خواهر به عنوان مظنونان حادثه بازداشت و به اداره پلیس منتقل شدند.
دو متهم چند روز قبل در دادسرای امور جنایی تهران مورد تحقیق قرار گرفتند، اما در بازجویی‌ها جرم خود را انکار کردند.
صیغه نامه جعلی
مهین در ادعایی گفت: یک سال و نیم قبل به عنوان خدمتکار مرد تاجر استخدام شدم که پس از مدتی او به من پیشنهاد ازدواج داد. ابتدا قبول نکردم، چون تفاوت سنی زیادی با هم داشتیم، اما وقتی پیشنهاد مهریه بالایی داد به دفتر ازدواج رفتیم و به صورت موقت صیغه او شدم که صیغه‌نامه هم موجود است. پس از اینکه صیغه‌اش شدم ۴۰۰ میلیون تومان به عنوان مهریه به من داد و از همان زمان هم خواهرم به خانه ما رفت و آمد داشت که از تابلو فرش و تابلو نقاشی خیلی خوشش آمد و شوهر صیغه‌ای‌ام دو تابلو را به او هدیه داد.
در حالی که دو متهم مدعی‌اند که در مرگ و سرقت اموال مرد پولدار دست نداشته‌اند مأموران پلیس در بررسی‌های فنی دریافتند صیغه‌نامه‌ای که مهین به پلیس تحویل داده‌است جعلی است. بنابراین دو متهم به دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفتند.
از سوی دیگر جسد مرد پولدار پس از نبش قبر برای انجام آزمایش‌های لازم و مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار