خدمات رایگان پزشکی به نیازمندان گناوه
کد خبر: 1075104
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VgO
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
چندی پیش فرماندار گناوه در استان بوشهر با هماهنگی شبکه بهداشت درمان شهرستان از تعدادی از پزشکان درخواست کرد تا برای خدمات‌رسانی به خانواده‌های محروم و نیازمند و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به این شهرستان سفر کنند

چندی پیش فرماندار گناوه در استان بوشهر با هماهنگی شبکه بهداشت درمان شهرستان از تعدادی از پزشکان درخواست کرد تا برای خدمات‌رسانی به خانواده‌های محروم و نیازمند و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به این شهرستان سفر کنند. این درخواست با استقبال پزشکان مواجه شد و بر همین اساس چند تن از متخصصان رشته‌های مختلف به گناوه رفتند. این پزشکان در عرض دو روز به صورت کاملاً رایگان به بیماران در حوزه‌های چشم پزشکی، ارتوپدی و زنان خدمات‌رسانی کردند.

خدمت در مناطق محروم آنقدر دستاورد معنوی دارد که هر متخصصی می‌خواهد حداقل چندروز آن را تجربه کند. در همین رابطه فرماندار گناوه با بیان اینکه جهت بالا بردن سطح سلامت جامعه و کمک به قشر ضعیف و محروم، چند نفر از پزشکان متخصص با حضور در این شهرستان به بیماران خدمات رایگان ارائه دادند، به «مهر» گفت: در راستای خدمت‌رسانی دولت خدمتگزار و کمک به خانواده‌های کم‌برخوردار و نیازمند به خصوص مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و بهزیستی، فرمانداری و شبکه بهداشت درمان شهرستان گناوه برنامه‌ریزی کردند تا از تعدادی از پزشکان متخصص دعوت شود تا این کار را بر عهده بگیرند.
محمدتقی صفری افزود: این پزشکان متخصص در سه حوزه چشم پزشکی، ارتوپدی و زنان به مدت دو روز در این منطقه حضور یافتند و بدون دریافت مبلغی به بیماران ارائه خدمت کردند. وی گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده هزینه ویزیت و دارو این بیماران رایگان بود و در صورت نیاز به عمل جراحی برای این افراد هماهنگی لازم انجام شد تا عمل جراحی نیز بدون هزینه انجام شود.
فرماندار گناوه اظهار امیدواری کرد تا در آینده نیز بتوان با استمرار اینگونه برنامه‌ها، از این پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف برای ارائه خدمت به مردم شریف شهرستان بهره برد.

ارائه خدمات رایگان در ۳ شیفت‌کاری
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام گرفته به همت فرماندار این شهرستان برای حضور تیم پزشکی جهادی شامل چشم پزشک، ارتوپد و متخصص زنان در این منطقه، شبکه بهداشت و درمان هماهنگی‌های لازم را برای حضور تیم پزشکی انجام داد، گفت: از حدود یک ماه قبل که در جریان این امر قرار گرفتیم جلسات هماهنگی با دو نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان برگزار شد تا افراد تحت پوشش این دو نهاد حمایتی که نیاز به دریافت خدمات درمانی در این سه حوزه را دارند به شبکه بهداشت و درمان معرفی شوند.
عصمت حیدری افزود: با تهیه لیست بیماران این دو نهاد حمایتی، برای تکمیل ظرفیت خالی باقی‌مانده از مراکز بهداشتی درمانی شهرستان نیز خواسته شد تا لیست بیماران بی‌بضاعت تحت پوشش این مراکز را تهیه و معرفی کنند که به لیست بیماران ویزیتی اضافه شود. وی تصریح کرد: این سه متخصص در شهرستان حضور یافتند که در هر تخصص و طی سه شیفت براساس لیست تهیه شده با بیماران تماس تلفنی برقرار شد و مکان حضور متخصصین به آن‌ها از سوی شبکه بهداشت اطلاع‌رسانی و توسط پزشکان مورد معاینه قرار گرفتند.
به گفته این مسئول، علاوه بر افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی و افراد بی‌بضاعت معرفی شده مراکز بهداشتی، افراد سالمند و عادی نیز که از حضور متخصصین اطلاع یافته بودند خارج از نوبت ویزیت شدند. وی گفت: برای ارائه خدمات بهینه به بیماران با هماهنگی‌های لازم با بیمارستان و کلینیک امام خمینی (ره) گناوه همه تجهیزات مورد نیاز و امکانات لازم پزشکان متخصص به خصوص چشم پزشک در اختیار آن‌ها قرار گرفت تا بتوانند بیماران نیازمند شهرستان را طی این دو روز ویزیت کنند.

دست به دست هم برای کمک به نیازمندان
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در ادامه با یک بینایی سنج هماهنگی‌های لازم انجام شد تا به عنوان دستیار در کنار چشم پزشک حضور داشته باشد و برای افرادی که به تجویز پزشک نیاز به عینک دارند با هزینه کمتر عینک تهیه شود. همچنین با یکی از داروساز‌های شهر نیز برای ارجاع نسخه‌ها توافق شد و نسخه‌های ارجاعی بدون دریافت حق فنی داروخانه‌ها پیچیده شد.
وی گفت: هزینه دارو‌های پزشک متخصص چشم رایگان و توسط خود پزشک پرداخت شد و در دو تخصص دیگر نیز با صحبت‌هایی که با خیرین انجام شد قرار برپرداخت هزینه دارو‌ها شد و به این ترتیب برای این دو تخصص نیز مبلغی جهت تأمین دارو‌ها نیاز نبود.
حیدری اضافه کرد: اسامی بیماران ویزیت شده در این سه تخصص که به تشخیص متخصص نیاز به عمل جراحی دارند توسط همین متخصصین مشخص و یادداشت شد تا در مرکز استان یا شهرستان عمل جراحی به صورت رایگان انجام شود. وی گفت: از همه همکاران که از یک ماه قبل و در طی دو روز فعالیت همکاری لازم را انجام دادند تا ویزیت و خدمت به بیماران به بهترین نحو انجام شود و از فرماندار محترم و این گروه متخصصین تقدیر می‌کنم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار