قالیباف به ترکیه رفت
کد خبر: 1071801
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Up7
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴

رئیس مجلس شورای اسلامی سفر به استانبول را فرصتی مناسب برای رایزنی درباره گسترش روابط با کشور‌های اسلامی و منطقه دانست.
به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف پیش از سفر به ترکیه در فرودگاه مهرآباد با تبیین برنامه‌های این سفر گفت: این سفر به مدت دو روز بنا به دعوت رئیس مجلس ترکیه به منظور شرکت در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های اسلامی انجام می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفر رؤسای مجالس کشور‌های اسلامی گردهم می‌آیند تا درباره موضوع فلسطین، مهاجرت و رویداد افغانستان به عنوان معضلات جدی منطقه تبادل‌نظر کنند. قالیباف با اشاره به سیاست خارجی جمهوری اسلامی مبنی بر اولویت دادن به گسترش روابط با کشور‌های اسلامی و منطقه، این سفر را فرصت مناسبی برای پیشبرد اهداف در چارچوب این سیاست توصیف کرد. در کنار این اجلاس فرصت گفتگو‌های دوجانبه میان رؤسای مجالس کشور‌های اسلامی و منطقه فراهم می‌شود و هر چه قدر فرصت باشد برای این دیدار‌ها و گفتگو‌ها برنامه‌ریزی شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در این سفر درباره گسترش ارتباطات ایران و ترکیه هم گفتگو خواهیم کرد. ایران و ترکیه دارای روابط دو‌جانبه بسیار خوبی بوده‌اند که قابل توسعه است. وی تصریح کرد: سند همکاری جامع ایران و ترکیه در حال نهایی شدن است و از فرصت این سفر دو روزه برای گفتگو با مقامات و هماهنگی‌های بیشتر استفاده خواهیم کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران و ترکیه در منطقه و عرصه بین‌الملل همکاری بسیار زیادی دارند که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار