اعجوبه‌های بدون سلبریتی رنگ و بویی ناب دارد
کد خبر: 1070015
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UMJ
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
در دنیای ارتباطات امروز، تلفن همراه و تبلت جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بخش عمده‌ای از مردم شده است و والدین به دلیل مشغله‌های کاری تا حدودی از سرگرم شدن با فرزندان خود فاصله گرفته‌اند.
فرزین ماندگار

در دنیای ارتباطات امروز، تلفن همراه و تبلت جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بخش عمده‌ای از مردم شده است و والدین به دلیل مشغله‌های کاری تا حدودی از سرگرم شدن با فرزندان خود فاصله گرفته‌اند.
غرق شدن بخشی از کودکان در دنیای جدید فناوری در کنار تمام مزایایی که ممکن است داشته باشد، تقویت رشد، هوش و خلاقیت فرزندان، جنب و جوش و شیرین‌کاری‌های کودکانه را از آنان سلب کرده است.
خوشبختانه در این هیاهو و عرض‌اندام دنیای مجازی، صدا و سیما با ساخت برنامه اعجوبه سعی در رویش مجدد هوش هیجانی و چابکی و جست و خیز کودکان داشته است.
سری جدید برنامه اعجوبه که حدود دو ماهی از پخش آن می‌گذرد، با تیم جدید، ساختار و محتوای متفاوتی نسبت به دوره قبل در پیش گرفته است، به گونه‌ای که با حذف سلبریتی‌ها از حوزه اجرا، یک مجری حرفه‌ای را وارد گود اعجوبه‌ها کرده که قادر است همپای کودکان در شیطنت‌ها و بازیگوشی‌ها باشد و با زبان نرم و کودکانه، بچه‌ها را وادار به مشارکت و تعامل نماید.
تمام بچه‌ها دارای مهارت و استعداد مخصوص به خود هستند که گاهی استعداد برخی کودکان برای شناسایی و پرورش بیشتر، نیاز به دقت و تمرکز بیشتر از سوی والدین و مربیان دارد، لذا برنامه اعجوبه در سری جدید با دعوت از کودکان عادی و بدون تمرکز بر استعداد‌های خاص، مجال مناسبی را برای دیده شدن و تقویت مهارت‌های کودکان به ظاهر عادی و معمولی فراهم کرده است. از سوی دیگر این برنامه در تلاش است به والدین نشان دهد هر کودکی با توجه به هوش کلامی، هیجانی و رفتاری می‌تواند برای خود یک نخبه و اعجوبه باشد، البته مشروط بر آنکه والدین از کنار حرکات و رفتار‌های هر چند ساده فرزندان خود به سادگی عبور نکنند تا بتوانند از میان همین رفتار‌های معمولی و عادی، یک استعداد و مهارت را در کودک خود پرورش دهند.
در این برهه از زمان که به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی، نرخ فرزندآوری در کشور رو به کاهش است، شاید نمایش جذابیت‌ها و شیرینی‌های داشتن فرزند و حضور یک کودک در خانه بتواند تمایل زوج‌ها را به فرزندآوری بیشتر کند. در این میان برنامه اعجوبه با اجرای آیتم‌های مختلف و فضاسازی برای نمایش شادی‌ها و جذابیت‌های دنیای کودکان توانسته است دل هر بیننده‌ای را برای داشتن یک کودک در خانه بی‌طاقت کند. همچنین به صورت غیرمستقیم حال و هوای شیرین یک خانه با حضور کودکان را ترسیم کند تا از این طریق زوج‌ها به تولد فرزند ترغیب شوند.
تعامل کودکان با پدر و مادر و بازی با آنان از دیگر نقاط قوت برنامه است که علاوه بر بیدار کردن کودک درون والدین، حس صمیمیت و دوستی را میان فرزندان و پدر و مادر افزایش می‌دهد و کودکان نیز با دیدن این صحنه‌ها بیش از پیش قادر هستند لذت آغوش گرم پدر و مادر را بچشند و به جای پناه بردن به آغوش فضای مجازی به دامان امن خانواده پناه ببرند. امید است صدا و سیما با مجال دادن به مهمان‌های عادی و معمولی، زمینه رشد و تقویت مهارت‌های لازم را برای زندگی فردی و اجتماعی در تمام افراد جامعه فراهم سازد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار