قصد ما تصدی‌گری و به هم ریختن قاعده بازار نیست
کد خبر: 1069601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UFd
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
مدیرعامل کتابشهر در نشست خبری اعلام کرد
مصطفی شاه‌کرمی

مدیرعامل کتابشهر با اشاره به اینکه قصد ما تصدی‌گری نیست و نمی‌خواهیم قاعده بازار را به هم بریزیم، می‌گوید: متأسفانه بعضی از کتاب‌ها تیشه به ریشه انقلاب اسلامی می‌زنند، مأموریت ما برداشتن باری از دوش انقلاب اسلامی در حوزه کتاب است.
علی اسماعیلی، مدیرعامل کتابشهر ایران در نشست خبری همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتابشهر سابقه ۱۵ سال فعالیت دارد و در دور جدید مأموریت خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که باری از دوش انقلاب اسلامی در حوزه کتاب بردارد. همانطور که می‌دانید کتابفروشی فعالیتی استراتژیک است و این کار نیاز به ورود و کمک نهاد‌های حاکمیتی دارد. ما به عنوان حلقه میانی، خدماتی را در اختیار داریم و به صورت متناسب در اختیار گروه‌ها و دغدغه‌مندان به حوزه کتاب قرار می‌دهیم. وقتی نهاد‌های حاکمیتی وارد فضای کسب و کار می‌شوند، این تلقی ایجاد می‌شود که قصد تصدی‌گری دارند و می‌خواهند بازار را خراب کنند، اما باید تأکید کنم که اصلاً قصد ما تصدی‌گری نیست و در بازار، رقابت ناسالم ایجاد خواهیم کرد که مبادا مجموعه‌ای خصوصی تضعیف شود.
اسماعیلی با اشاره به اینکه کتابشهر مجموعه‌ای متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: کتابشهر به دنبال این است که نقش خودش را به عنوان بخش نسبتاً دولتی به درستی ایفا کند، این مجموعه بازوی تخصصی و کارشناسی حوزه کتاب و کتابفروشی برای خیرین و نهاد‌هایی است که می‌خواهند در حوزه کتاب نقش‌آفرینی کنند. مدل کار کتابشهر این است که نمی‌خواهد قاعده بازار را بر هم بریزد و طبق قاعده و اصول موجود خدمات می‌دهیم.
مدیر عامل کتابشهر اظهار داشت: ما خدمات ویژه‌ای را برای ناشرانی که در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت دارند، ارائه می‌کنیم. ما نیز به عنوان سازمان تبلیغات اسلامی که مأموریتش ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است، محتوایی را که معارض با این گفتمان باشد، تبلیغ و ترویج نمی‌کنیم. در دوره گذشته، ممیزی وجود داشته، اما ایراداتی هم به آن وارد است و باید دید در دوره جدید وزارت فرهنگ چه اتفاقی در این حوزه رخ می‌دهد، برای مثال اگر به تعدادی از کتابفروشی‌های خیابان انقلاب مراجعه کنید، می‌بینید تعداد آثاری که مروج فرهنگ غربی است بسیار بیشتر از کتاب‌هایی است که فرهنگ بومی ما را تبلیغ می‌کنند. کتاب شهر این موضوع را به عنوان خلائی بزرگ شناخته و مأموریت خود را با تأسیس کتابفروشی‌ها دنبال می‌کند. ما کتابفروشی را فقط یک کار اقتصادی نمی‌دانیم بلکه معتقدیم ترویج هم بخش عمده‌ای از فعالیت آن است. متأسفانه بعضی از کتاب‌ها تیشه به ریشه انقلاب اسلامی می‌زنند و ما با حذف این ناشران از فروشگاه‌هایمان گامی را در عدم ترویج آن‌ها برمی‌داریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار