تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره‌برداری از توانمندی استعداد‌های درخشان کشور
کد خبر: 1068337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TvF
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و سمپاد با هدف توسعه فعالیت‌های آکادمی همراه در بخش دانش‌آموزان دارای استعداد برتر امضا شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنابر اعلام همراه اول، آئین امضای تفاهم نامه همکاری بین «همراه اول» و «سمپاد» صبح روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ با حضور مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان و برخی از معاونان و مدیران هر دو مجموعه در ساختمان ستاره ونک برگزار شد.

این تفاهم نامه زمینه‌ای برای تحقق مأموریت سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان مبنی بر شناسایی و فراهم کردن زمینه‌های رشد و ارتقای فرهنگی، پژوهشی و علمی استعداد‌های برتر دانش آموزی ایران با استفاده از ظرفیت‌های توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی موجود در همراه اول همچون «آکادمی همراه» خواهد بود.

حمایت از فرآیند‌های آماده سازی و اعزام تیم‌های المپیادی، بکارگیری ظرفیت طرفین در ترویج برنامه‌های آموزشی و پرورشی مانند برگزاری دوره‌های فراگیر آمادگی برای آزمون‌ها و انتشار عمومی فیلم‌های آموزشی، بکارگیری ظرفیت طرفین در پشتیبانی از ترویج آموزش مهارت‌های نوین همچون برنامه‌نویسی، برگزاری رویداد‌ها و مسابقات فناورانه و نوآورانه همچون برنامه نویسی، رباتیک، اینترنت اشیاء برای استعداد‌های برتر منتخب سمپاد و... بخشی از ظرفیت‌های مندرج در متن این تفاهم نامه است.

اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم با بیان اینکه مصمم به استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی متخصص هستیم، ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه امکان پرورش و شناسایی پتانسیل‌های بالقوه و نیروی انسانی مستعد را داشته باشد.

وی افزود: معتقدیم برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص یا استفاده از ظرفیت‌های موجودی که تاکنون بکار گرفته نشده اند، فرهنگ سازی را باید از دوران تحصیلات مدرسه آغاز کنیم تا افراد در دوران تحصیلات دانشگاهی نیز در مسیر درست قرار گیرند.

*همراه اول به دنبال تقویت انگیزه استعداد‌های درخشان

یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان نیز در ادامه این رویکرد همراه اول را موجب تقویت انگیزه‌ها دانست و اظهار کرد: این اقدام همراه اول در راستای سرمایه گذاری و بها دادن به استعداد‌های درخشان کشور، موجب امیدبخشی و میل به پیشرفت در دانش آموزان می‌شود که در آینده نتیجه‌ای جز پیشرفت کشور به دنبال نخواهد داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار