سنگ بزرگ جلوی پای وزنه‌برداران ایران برای ورود به فدراسیون جهانی
کد خبر: 1068252
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tts
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
به دلیل اعلام دیرهنگام فدراسیون، وزنه‌برداران ایران برای نامزدی در کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی با مشکل کمبود زمان برای تکمیل مدارک خود مواجه شده اند.
با تغییر اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه برداری، نقش ورزشکاران در تصمیم گیری‌ها در این رشته پر رنگ‌تر شده است. از این رو قرار است انتخابات کمیسیون ورزشکاران در حاشیه مسابقات قهرمانی جهان که ۱۶ آذر در ازبکستان آغاز خواهد شد، برگزار شود. وزنه برداران شرکت کننده به کاندیدا‌ها رای می‌دهند و اعضای این کمیسیون مشخص می‌شود. طبق اعلام فدراسیون جهانی سه نفر از اعضای کمیسیون، با حق رای عضو هیات اجرایی فدراسیون جهانی خواهند شد. از این رو انتخابات کمیسون ورزشکاران برای هر کشوری می‌تواند مهم باشد چرا که پای سه کرسی مهم در هیات اجرایی فدراسیون جهانی در میان است.

فدراسیون جهانی وزنه برداری در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) نامه‌ای را منتشر کرد که در آن اعلام شده بود، کشور‌ها براساس قوانینی که پیوست این نامه شده کاندیدا‌های خود را همراه با فرم نامزدی و با مدارک اعلام شده تا ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) ساعت ۵ به وقت لوزان سوییس ارسال کنند و این نامه را برای فدراسیون‌های ملی نیز ارسال کرده است. فدراسیون جهانی پس از مهلت تعیین شده، تایید صلاحیت کاندیدا‌ها را بررسی می‌کند.

مهمترین مدارک خواسته شده طبق نامه فدراسیون جهانی به شرح زیر است:

*ورشکسته نباشد. (نیاز به گرفتن تاییدیه از بانک)

*ناتوان ذهنی نباشد و از سلامت روانی برخوردار باشد. (نیاز به گرفتن تاییدیه از پزشک)

*به جرمی که مجازات آن چهار سال یا بیشتر باشد محکوم نشده باشد. (نیازبه گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه)

*به هیچ جرمی در رابطه با کودکان و خردسالان متهم یا محکوم نشده باشد. (نیازبه گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه)

*کارمند فدراسیون جهانی وزنه برداری نباشد.

*در پنج سال گذشته محروم نشده باشد و در حال حاضر تعلیق نباشد.

*سابقه دوپینگ نداشته باشد.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد، فدراسیون وزنه برداری تعدادی از وزنه برداران را مشخص کرده که آن‌ها را برای کاندیداتوری در انتخابات کمیسیون ورزشکاران معرفی کند، اما مسئله‌ای که وجود دارد در هفته جاری که این وزنه برداران درگیر لیگ برتر بودند به آن‌ها گفته شده که مدارک لازم را تهیه وسپس ترجمه کنند و تا چهارشنبه همین هفته (امروز) تحویل دهند تا فدراسیون آن‌ها را برای فدراسیون جهانی ارسال کند.

نکته این است زمانی به آن‌ها اعلام شده مدارک را تهیه کنند که وزنه برداران درگیر لیگ برتر بودند و از طرفی تهیه مدارک و ترجمه آن زمان بر است. خود وزنه برداران هم عنوان کرده اند تکمیل مدارک در مدت زمان خواسته شده بسیار مشکل است. با این شرایط به نظر نمی‌رسد تمام نفرات فرصت این را داشته باشند که مدارک را تحویل دهند و باید دید تا پایان مهلت مقرر چند نفر می‌توانند مدارک خود را به فدراسیون برسانند و برای انتخابات کمیسیون نامزد شوند.

البته اینکه فدراسیون خیلی دیر این مسئله را به وزنه برداران گفته جای تعجب دارد چرا که تاریخ نامه فدراسیون جهانی که بر روی سایت خود هم منتشر کرده مربوط به ۳۱ اکتبر (۹ آبان) است، اما فدراسیون حدود دو سه روز قبل به ورزشکاران اعلام کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار