دریغ زیبایی های باران در پی عملکرد نامطلوب مدیران
کد خبر: 1067137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tbt
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
سخنگوی شورای شهر کرج عنوان کرد
سخنگوی شورای شهر کرج، از عملکرد مدیران شهرداری پیش و همزمان با وقوع بارندگی ها انتقاد کرد.

علی قاسمپور گفت: زیبایی های نعمت باران که باید عامل شادابی در جامعه باشد به نغمتی برای مردم تبدیل شده است.

وی در نشست خود با خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورا در صحن علنی بیان کرد: بررسی و تصویب لوایح کمیسیون های فرهنگی و حقوقی بخشی از مطالب طرح شده در شورا بود.

قاسمپور با بیان اینکه از وظایف اصلی ما در بحث بارندگی و مدیریت نزولات آسمانی، ایجاد آسایش برای شهروندان است، نحوه جمع آوری آب های سطحی در کرج را دارای اشکلاتی فنی از جمله عمرانی و ساختاری عنوان کرد.

این مسئول در عین حال اظهار داشت: البته میزان بارندگی اخیر به هیچ وجه غیرقابل پیشگیری و حادثه ساز نبود که از این نظر شهرداری باید ضمن بررسی موضوع، پاسخ های مناسب را به شورا ارائه دهد.

سخنگوی شورای شهر کرج، با اذعان بر اینکه باید جلوی تکرار اتفاقاتی مشابه این گرفته شود، تاکید کرد: این دستگاه موظف است نسبت به بررسی شرایط و لایروبی جوی ها در فصل گرم و پیش از وقوع بارندگی اقدام کند.
شهرداری پاسخ مناسب بدهد
قاسم پور، درباره موضوع خطرآفرین بودن آبگرفتگی در زیرگذر ماهان و گودبرداری غیراصولی در منطقه 5 نیز گفت: برای این موارد به سرعت از شهردار و تیمش پاسخ و اقدام مناسب می خواهیم.
رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورای شهر کرج، در خصوص نحوه انتخاب سه نفر نیروی دانشگاهی برای مرکز پژوهش های شورای شهر نیز تصریح کرد: طبق اساسنامه حضور سه نفر نیروی دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی ارشد، باید به تصویب شورا برسد.

وی ادامه داد: طبق قانون رئیس شورا باید اسامی را ارائه دهد. اما رئیس در این خصوص رویکرد مشورتی پیش گرفت و از هر نفر خواست سه نفر را در این خصوص معرفی کنند. در پایان رزومه افراد منتخب در اختیار همه اعضای شورا قرار گرفت و این موضوع به تصویب رسید.
شورا نظر مشورتی می دهد
سخنگوی شورای شهر کرج، در پاسخ به خبرنگاران مبنی بر دخالت اعضای شورا در انتصابات شهردار، اذعان کرد: طبق قانون اعضای شورا حق دخالت در انتصابات شهردار را ندارند اما این قانون به این معنا نیست که نمی توانیم معیارها و دلایل انتخاب ها و انتصابات را جویا شویم.به گفته قاسم پور، حداقل معیار انتخاب یک مدیر، احراز شرایط صلاحیت است که این امر می تواند مورد سوال بنده و همکارانم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بنده تا به حال درباره فردی نه معرفی و نه اصرار کرده ام اما چنانچه نظری بپرسند، قطعا با شناختی که از نیروهای شهرداری دارم، نظرم را اعلام خواهم کرد.
این مسئول، با تاکید بر اینکه اگر این اندازه که برای سیاسی کاری وقت می گذاریم به انجام امور می پرداختیم، به طور حتم همه چیز حل می شد، خاطرنشان کرد: مشکل امروز کشور ما در بیشتر موارد بی پولی نیست بلکه نبود برنامه ریزی و دل ندادن به کار است.

رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورا، بیان کرد: هر کس کار و برنامه داشته باشد، به طور قطع موفق خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار