فاجعه در دوچرخه‌سواری؛ سن دوپینگ به ۱۶ سال رسید
کد خبر: 1066693
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TUj
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
رکابزن المپیکی ایران گفت: گرفتن تست خون اقدام خوبی برای مبارزه با دوپینگ است، اما به شرطی که به صورت سختگیرانه و بدون توجه به نام ورزشکار آن را اجرایی کنند.
قادر میزبانی در گفتگو با ایسنا درباره‌ی اقدام فدراسیون مبنی بر گرفتن تست خون از رکابزنان برای مبارزه با دوپینگ بیان کرد: این اقدام قطعا در مبارزه با دوپینگ کارساز است، اما اینکه تا چه اندازه به صورت سختگیرانه، منظم و بدون اغماض اجرایی شود مهم است.

او مدعی شد: با توجه به تجربیاتی که از سال‌های گذشته داشتم احساسم این بود نادو در اردو‌ها و مسابقات تست می‌گرفت، اما تست‌ها به دلیل بالا بودن هزینه ها، برای آزمایش شدن ارسال نمی‌شدند. از آنجا این احساس را داشتم که مطمئن بودم رکابزنی که کنارم قرار می‌گرفت، تستسش مثبت می‌شود، اما بعد می‌دیدم هیچ خبری نشده است؛ بنابراین این برنامه‌ها و گرفتن تست خون خوب است، اما به شرطی که کاملا اجرا شود و فقط دنبال رفع تکلیف نباشند. از طرفی به اسم ورزشکار که صاحب نام است یا خیر توجه نکنند و تست‌ها را از همه بگیرند و نتیجه همه نفرات را اعلام کنند.

او در مورد وضعیت مبارزه دوپینگ در دوچرخه سواری گفت: ما کاری در این چند سال اخیر در بحث مبارزه انجام ندادیم که بگوییم پاکسازی شده است تنها چیزی که اتفاق افتاده است به دلیل شیوع کرونا تعداد مسابقات کم شده است. در واقع ورزشکاران، کمتر در عرصه مسابقات بوده اند و تست کمتری داده اند، طبیعتا در این شرایط تعداد تست‌های مثبت نیز کمتر شده اند. امیدوارم هیچ موقع تستی از رکابزنان ایران مثبت نشود، اما زمانی که حضور ما در مسابقات بیشتر شود آن موقع مشخص می‌شود وضعیت پاکسازی به چه صورت بوده است.

میزبانی در پاسخ به این پرسش که گرفتن تست خون می‌تواند راه فرار از مثبت شدن تست دوپینگ را بر روی رکابزنان ببندد؟ تاکید کرد: تا حد قابل توجهی جلوی آن را می‌گیرد که دیگر چشم بسته هر کاری از دستشان بربیاید نتوانند انجام دهند، اما کاملا پاکسازی نمی‌شود، چون همیشه دزد یک قدم از پلیس جلوتر است!

رکابزن ایران در المپیک ریو در مورد پایین آمدن سن دوپینگ در ایران تصریح کرد: در ایران دختر یا پسر ۱۶ ساله که هنوز دوچرخه سواری را بلد نیست اطلاعات زیادی راجع به دوپینگ دارد و باید فرهنگ انجام ندادن دوپینگ در ایران جا بیفتد. همچنین باید بازرسی و اطلاع رسانی زیاد شود. امیدوارم دوپینگ کمتر شود، اما کار سختی است. چندین نفر را داریم هنوز به سن جوانان نرسیده‌اند، اما تست دوپینگشان درآمده است و این مسئله واقعا جای تاسف دارد.

میزبانی در مورد اینکه در دوچرخه سواری مشغول به فعالیت نیست، گفت: بعداز ۳۰ سال تجربه و خدمت و هزینه‌هایی که برایم شده است مشغول کار اقتصادی هستم و کارم جدا از ورزش است. یکی از شاخصه‌های کشور‌های جهان سوم این است که متخصص طبق تخصص خودش کار نمی‌کند.

پیشکسوت دوچرخه سواری در پایان گفت: امیدوارم فدراسیون با تیم جدیدی که دارد، اوضاع را سروسامان اساسی بدهد و موقتی کار نکند. همچنین برای گرفتن نتیجه موقت، چشمشان را روی هر چیزی نبندند و زیر بنایی به مسائل نگاه کنند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار