ساخت مسكن و اشتغالزايي اولويت كارهايمان است
کد خبر: 1066603
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TTH
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
فرمانده قرارگاه جهادي شهيد حجت اسدي:
راه‌اندازي قرارگاه‌هاي جهادي در استان‌هاي مختلف حركتي است كه براي رفع بسياري از مشكلات برنامه‌ريزي شده و حالا و با بهره مندي از نيروي قدرتمند جهادگران كارها را در كمترين زمان به نتيجه مي‌رساند.

راه‌اندازي قرارگاه‌هاي جهادي در استان‌هاي مختلف حركتي است كه براي رفع بسياري از مشكلات برنامه‌ريزي شده و حالا و با بهره مندي از نيروي قدرتمند جهادگران كارها را در كمترين زمان به نتيجه مي‌رساند.

با توجه به وجود مناطق محروم در قزوين، قرارگاه حجت اسدي چه اقداماتي در راستاي كارهاي عمراني و محروميت‌زدايي در سال جاري داشته است؟
اگر بخواهم به پروژه‌هاي عمراني اين مجموعه از ابتداي سال 1400 تاكنون اشاره كنم، بايد بگويم روستاهاي «آجربند»، «چاريس» و «اروس‌آباد» به عنوان عرصه‌هاي مدنظر براي انجام عمليات عمراني شناسايي شدند و در حال حاضر جهادگران ما در روستاي «اروس‌آباد» بخش مركزي قزوين به نام «شهيد اميرحسين عليخاني» براي ارائه خدمات عمراني و سلامت به مردم مشغول به فعاليت هستند. همچنين در روستاي «چاريس» كه اين منطقه هم از توابع بخش مركزي شهرستان قزوين است، مرمت چند بناي مسكوني معرفي شد كه كارها به خوبي انجام و به اتمام رسيد. در حال حاضر هم ساخت سه واحد مسكوني از صفر تا صد را در روستاي «آجربند» در دستور كار داريم. براي انجام اين كار جهادگران مشغول عمليات خاكبرداري و اجراي فنداسيون هستند. برآورد هزينه ساخت هر كدام از واحدهاي مسكوني حدود 200 ميليون تومان است. همچنين پروژه عمراني روستاي «اروس‌آباد» نيز ساخت منزل مسكوني 50متري براي خانواده‌هاي تحت پوشش كميته امداد است كه تعدادي از آنها در مرحله ديوارچيني قرار دارند.

براي ساخت واحدهاي مسكوني، نهاد يا سازماني كمك مالي مي‌كند؟
با وجود اينكه مجموعه كميته امداد و بنياد ملي مسكن با طرح وام‌هاي بلاعوض و معرفي مددجويان براي دريافت تسهيلات بانكي قرض‌الحسنه موافقت كرده‌اند، اما برخي از اين خانواده‌ها به خاطر نداشتن ضامن معتبر بانكي هنوز موفق به دريافت وام‌ها نشده‌اند و قرارگاه جهادي شهيدحجت اسدي تاكنون با كمك خيرين كار تكميل پروژه‌هاي عمراني را پيش برده است.
يكي از كارهاي مهم قرارگاه‌ها در تمام استان‌ها مبارزه و مقابله با كروناست. شما در اين‌باره برنامه‌اي داشته‌ايد؟
بله. ما هم مثل تمام نقاط ايران براي كمك به مردم و كادر درمان در مسير مقابله و مهار كرونا برنامه‌هايي را در دستور كار قرار داديم.
با شروع سال جديد و پس از اردوي برون‌استاني كه در ايام نوروز و در چابهار داشتيم، براي راحت‌ترشدن غربالگري عمومي در سطح شهر قزوين اقدام به راه‌اندازي كلينيك جهادي با نام شهيد حبيبي كرديم و جهادگران مشغول انجام تست كروناي پي‌سي‌آر از افراد مشكوك به كرونا شدند. با شروع پيك پنجم كرونا در كل كشور، اين قرارگاه جهادي در حوزه واكسيناسيون گروه‌هاي هدف كارش را شروع و همچنان مشغول به فعاليت و ارائه خدمت است. با توجه به دايرشدن يك مركز تجميعي واكسيناسيون عمومي كرونا با 20غرفه در محل برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي نيز 30جهادگر سلامت از قرارگاه شهيد حجت به اين مركز اعزام و در جهت بهبود اين فرآيند كمك مي‌كنند.

آيا قرارگاه در جهت كارآفريني هم برنامه‌اي دارد؟
سعي كرده‌ايم طرح‌هاي آموزشي را در دستور كار داشته باشيم كه در همين رابطه واحد اشتغال و كارآفريني مجموعه قرارگاه جهادي حجت از ابتداي سال مشغول به پرورش جوجه‌هاي يك‌روزه شده است. در اين طرح حدود 7 هزار و 50 قطعه جوجه يك‌روزه خريداري و به مدت يك ماه نگهداري و در پايان بين خانواده‌هاي مستحق روستايي توزيع شد. كمك به معيشت خانواده‌هاي روستايي از مهم‌ترين برنامه‌هاي واحد آموزش و كارآفريني قرارگاه جهادي است كه در همين راستا بسياري از خانواده‌هاي روستايي با اجراي طرح پرورش و توزيع جوجه و دريافت 10تا 15قطعه جوجه يك ماهه كه در حال حاضر تبديل به مرغ تخمگذار شده‌اند، از مزاياي اين طرح بهره‌مند شدند.

براي ماه‌هاي باقيمانده از سال 1400 چه برنامه‌اي داريد؟
قرارگاه جهادي حجت بنا دارد در سال 1400 با قدرت بيشتري پروژه‌هاي عمراني ديگري را آغاز و با همت جهادگران با بهترين كيفيت و در كمترين زمان به پايان برساند. همين جا اعلام مي‌كنيم كه اين قرارگاه آماده حمايت از جهادگران و گروه‌هاي جهادي است كه مي‌خواهند به حوزه عمراني و ساير عرصه‌ها ورود پيدا كنند. از همين رو اميدواريم نيروهاي جهادي پاي كار بيايند و اين هم‌افزايي در روستاها اتفاق بيفتد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار