تأمین جهیزیه ۳۰ هزار زوج نیازمند از سوی کمیته امداد
کد خبر: 1066105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TLF
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
روز گذشته رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) خبر داد تا پایان اسفند ماه سال جاری ۳۰ هزار جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در سراسر کشور اهدا خواهد شد. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هم در نشست خبری دیروز خود از افزایش ۶۷ درصدی مستمری‌بگیران زیر حمایت این نهاد خبر داد.

روز گذشته رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) خبر داد تا پایان اسفند ماه سال جاری ۳۰ هزار جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در سراسر کشور اهدا خواهد شد. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هم در نشست خبری دیروز خود از افزایش ۶۷ درصدی مستمری‌بگیران زیر حمایت این نهاد خبر داد.
کمیته امداد از بدو تأسیس در اسفندماه ۵۷ تاکنون پناهی برای نیازمندان بوده و براساس آخرین آمار حدود ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار خانواده را در حمایت خود دارد. حدود ۴۰ درصد افراد تحت پوشش یک نفره و بیش از ۳۰ درصد هم دو نفره هستند که نشان می‌دهد قشر تنها و نیازمند، درصد بالایی از مستمری‌بگیران کمیته امداد را تشکیل می‌دهد.
حمایت کمیته امداد از خانواده‌های زندانیان
در بین افراد زیر پوشش کمیته ۴۸ درصد در شهر‌ها و ۵۳ درصد در مناطق روستایی ساکن هستند. بیش از ۵۲ درصد از افراد زیر پوشش این نهاد را هم زنان تشکیل می‌دهند. جالب اینکه یک میلیون و ۱۷۷ هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته هستند، یعنی به گفته مسئولان این نهاد تمامی زنان نیازمند سرپرست خانواده زیر پوشش این نهاد قرار دارند.
اقدام بسیار مهمی که به تازگی کمیته امداد انجام داده این است که با سازمان زندان‌ها تفاهمنامه‌ای منعقد کرده و براساس این تفاهمنامه کلیه خانواده‌های مددجویان نیازمند تا آزادی سرپرست خانوار زیر پوشش قرار گرفته و از همه خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند. ضمن اینکه کمیته پس از آزادی سرپرست خانوار، با پرداخت تسهیلات اشتغال از این افراد حمایت می‌کند.
مددجویان را صاحب مسکن می‌کنیم
در همین راستا روز گذشته رئیس کمیته امداد در بازدید از اداره کل این نهاد در هرمزگان با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم محرومیت را از اقشار نیازمند با کار و تلاش برطرف کنیم، گفت: تمام تلاش ما این است که تا دو سال آینده هیچ مددجویی فاقد مسکن نباشد. هر چه سمت بالاتر رود مسئولیت ما بیشتر است به همین جهت هر جا از من پرسیدند جایگاه کمیته امداد کجاست؟ گفتم روی بال مهربان نظام است و مبادا کم‌کاری کنیم، مبادا صدایمان را برای محرومین بالا ببریم، برادران و خواهران به گونه‌ای باشند با وضو وارد کمیته امداد شوند، اینجا عبادتگاه است و نوکر مردم و خادم مردم هستیم.
مرتضی بختیاری در خصوص تأمین جهیزیه زوج‌های نیازمند هم گفت: ان‌شاءالله تا پایان اسفند ماه سالجاری ۳۰ هزار جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد در سراسر کشور اهدا خواهد شد.
توانمند کردن ۱۱۵ هزار خانواده
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد هم دیروز در نشست خبری خود با اشاره به عملکرد شش ماهه این معاونت گفت: تعداد ۸۲ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد هستند و از همه خدمات امداد استفاده می‌کنند. پالایش پرونده‌های مددجویان نیز انجام شده‌است و ۱۱۵ هزار خانواده از تحت پوشش کمیته در شش ماهه ابتدای سال خارج شده‌اند و به همین میزان ۱۱۵ هزار خانوار جذب شده‌اند. همچنین ۱۰۰ هزار مددجو با توجه به بودجه سال ۱۴۰۰ به چرخه مددجویان اضافه کرده‌ایم. بنابراین پشت نوبتی نداریم و همه افراد پشت نوبت از محل سهمیه‌ای که اعلام شده‌بود یا خروج افراد از تحت پوشش، تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
حسین خدرویسی افزود: همچنین کمک هزینه معیشت مستمری افراد تحت پوشش را نیز از ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش داده‌ایم و حدود ۶۷ درصد میزان مستمری افزایش پیدا کرده که بی‌سابقه بوده‌است.
وی با اشاره به برون‌سپاری پرونده سالمندان گفت: تا به امروز ۴۷۰ هزار پرونده سالمندان برون‌سپاری شده و به مراکز نیکوکاری واگذار شده‌است و تا پایان سال این رقم را به ۷۰۰ هزار پرونده خواهیم رساند.
گفتنی است بر اساس آمار‌های کمیته امداد از ابتدای سال تاکنون ۱۴ هزار بسته شامل پنج قلم کالای اساسی به نوعروسان تحویل داده شده‌است. ضمن اینکه خانواده‌هایی که سرپرست آن سرباز است و نیازمند هستند تا زمانی که سرپرست از سربازی برگردد، مورد حمایت کمیته قرار می‌گیرند. اگر هم سرپرست بعد از سربازی همچنان دچار فقر باشد، به این فرد وام اشتغال پرداخت می‌شود و مورد حمایت قرار می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار