در جنگ نرم باید حالت آفندی داشته باشیم
کد خبر: 1065723
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TF5
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۴
سردار علی فضلی:

برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید حالت آفندی در نظر گرفته شود، چرا که اگر حالت تدافعی و پدافندی در پیش گرفته شود، میزان آسیب‌پذیری افزایش پیدا می‌کند.
سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد شهدا گفت: شهدا اعم از شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و سایر شهدا رفتند تا امروز مردم ایران اسلامی با عزت به زندگی خود ادامه دهند، لذا یاد و خاطره شهدا برای ما سازنده است. در حقیقت شهدا به این قبیل مراسمات برای زنده نگهداشتن یادشان، نیازی ندارند.
وی گفت: شاید آن‌ها هرگز تصور هم نمی‌کردند که امروز ما به عنوان یک الگو به آن‌ها اقتدا کنیم، اما نکته حائز اهمیت این است که ما و به ویژه نسل جوان به این یادواره‌ها محتاج و نیازمند هستیم. به عبارت دیگر جهت دفاع از دین خدا، گرفتن الگو و محقق کردن آرمان‌های الهی الگو‌های مناسبی را انتخاب کنیم. سردار فضلی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهدا تصریح کرد: واقعیت امر این است که شهدا صادق بودند، به ویژه در مکتب الهی در زمره صادق‌ترین‌ها حضور داشتند؛ لذا لازم است که به آن‌ها اقتدا کنیم و از آن‌ها برای بصیرت‌افزایی، آینده فرزندان این مرز وبوم و جبهه مقاومت بهره ببریم.
سردار فضلی در خصوص تغییر ماهیت جنگ، از جنگ سخت به جنگ نرم اظهار کرد: اگر روح پایمردی و مقاومت وجود نداشت و نمی‌توانستیم آن را به حوزه جنگ نرم منتقل کنیم، ممکن بود که در این نوع از جنگ آسیب‌پذیری‌های بیشتری داشته باشیم. یکی از راه‌های ازانتقال تجربیات دفاع مقدس به زمان حال، کاروان‌های راهیان نور است. بنده توفیق داشتم و مدتی دست‌اندرکار این مهم بودم، وقتی گروه‌ها به مناطق می‌آمدند و با اهداف و شخصیت شهدا آشنا می‌‎شدند، از آن‌ها الگو می‌گرفتند.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در جنگ نرم که از آن به عنوان جنگ رسانه‌ای نیز یاد می‌شود، باید مردم و مخصوصاً جوانان را مسلح کنیم چراکه تا زمانی مسلح نشوند، نمی‌توانند دفاع کنند؛ لذا اگر داده‌های مورد نیاز را داشته باشند به راحتی می‌تواننددر این جنگ پیروز شوند.
وی در پایان یادآور شد: به عبارت دیگر مسلح و مجهز کردن مردم به ابزار‌های لازم برای حضور در جبهه‌های جنگ نرم کمک می‌کند، که آن‌ها به راحتی بتوانند دفاع کنند. البته برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید حالت آفندی در نظر گرفته شود چرا که اگر حالت تدافعی و پدافندی در پیش گرفته شود، میزان آسیب‌پذیری افزایش پیدا می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار