تلاش برای اثبات تأثیر اینستاگرام بر روان نوجوانان
کد خبر: 1064894
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T1i
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
   دنیای غرب هم متوجه آسیب فضا‌های مختلف مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر نوجوانان است، اما روشن است که نمی‌تواند یا نمی‌خواهد کاری کند. منافع مالی و سیاسی بر حل موضوع ترجیح دارد. با این مقدمه، این خبر را بخوانیم.

   دنیای غرب هم متوجه آسیب فضا‌های مختلف مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر نوجوانان است، اما روشن است که نمی‌تواند یا نمی‌خواهد کاری کند. منافع مالی و سیاسی بر حل موضوع ترجیح دارد. با این مقدمه، این خبر را بخوانیم.

فیس‌بوک جزئیات تحقیقات خود را در مورد نحوه تأثیر اینستاگرام بر سلامت روان نوجوانان «در چند روز آینده» منتشر می‌کند. نیک کلگ، مسئول سیاست شرکت نیک کلگ، در یک رویداد آنلاین گفت که این شرکت قبل از در اختیار عموم قرار دادن داده‌ها، آن‌ها را به کنگره اعلام می‌کند.
کلگ بیش از ۱۰ روز پس از انتشار وال استریت ژورنال در مورد تأثیر اینستاگرام بر نوجوانانی که از آن استفاده می‌کنند مطلبی را منتشر کرد و نوشت. با استناد به تحقیقات داخلی انجام شده توسط فیس‌بوک، این مجله نوشت که «اینستاگرام برای درصد قابل توجهی از نوجوانان به ویژه دختران نوجوان مضر است.
این تحقیقات باعث واکنش فوری قانونگذاران شد که بسیاری از آن‌ها از نحوه برخورد فیس‌بوک با ایمنی کودکان و برنامه‌های آن برای ایجاد نسخه‌ای از خدمات خود برای کودکان زیر ۱۳ سال هشدار داده بودند. اعضای کنگره در پاسخ گفتند که می‌خواهند این شرکت پروژه را به طور کامل پایان دهد. رئیس ایمنی فیس‌بوک قرار است پنج شنبه در جلسه کمیته بازرگانی سنا درباره این موضوع شهادت دهد.
در حال حاضر، فیس‌بوک امیدوار است که انتشار بیشتر تحقیقات بنیادی خود بتواند نگرانی‌های قانونگذاران و دیگران را برطرف کند. در بیانیه جداگانه‌ای که یک‌شنبه منتشر شد، محقق ارشد این شرکت پیشنهاد کرد که وال استریت ژورنال تحقیقات خود را اشتباه توصیف کرده است. کلگ روز دو‌شنبه یک قدم جلوتر رفت و گفت که این گزارش بر اساس اسناد «توسط شخصی فاش شده است که به وضوح احساس می‌کند نکاتی را برای بیان دارد.»
اگر مطالب را بخوانید و سپس آن را با برخی از ادعا‌ها مقایسه کنید، اینستاگرام برای همه نوجوانان سمی است، فکر نمی‌کنم هیچ فرد منطقی بگوید که تحقیقات این ادعا را تأیید می‌کند. سخنگوی فیس‌بوک تأیید کرد که این شرکت «دو مطلب» را که در گزارش ژورنال محوری بود منتشر می‌کند، اما در مورد زمان انتشار توضیح نداد. اما بعید است که مطالب منتقدان فیس‌بوک را ساکت کنند. به نظر می‌رسد که رد فیس بوک از گزارش وال استریت ژورنال اهمیت تحقیقات خود را تضعیف می‌کند.
همچنین این سوالات را مطرح می‌کند که چگونه فیس‌بوک داده‌هایی را که در اختیار عموم قرار می‌دهد، ارائه می‌دهد. ماه گذشته، این شرکت گزارشی از «محتوای پربیننده» در پلتفرم خود منتشر کرد. این گزارش به منظور رد انتقادات مبنی بر اینکه News Feed طرفدار محتوای قطبی است، بود. اما محققان خارج از این شرکت به سرعت حفره‌هایی در این گزارش ایجاد کردند و گفتند که این مسئله مربوط به مسائل شفافیت بیشتر فیس‌بوک به ویژه در مورد کار با محققان خارجی است.
به همین دلیل قابل توجه است که کلگ در دفاع از شرکت از «محققان خارجی» استفاده می‌کند. اگر اینستاگرام در واقع برای اکثر نوجوانان مضر نیست، همانطور که این شرکت مدعی است، ممکن است محققانی که در لیست حقوق و دستمزد فیس‌بوک نیستند به طور موثری به این نکته برسند. با این حال، محققان می‌گویند که دسترسی به داده‌ها به طور فزاینده‌ای دشوار شده است؛ و در برخی موارد، این شرکت به طور فعال افراد خارجی را از مطالعه بستر خود منع کرده است، مانند زمانی که اخیراً حساب‌های شخصی محققان دانشگاه نیویورک در فیس‌بوک را غیرفعال کرده و سپس توضیحات گمراه کننده‌ای در مورد دلایل خود برای انجام این کار ارائه داده است.
ممکن است به نظر برسد که آن‌ها موضوعات بی ربطی هستند. اما اگر فیس‌بوک روابط بهتری با محققان خارج از شرکت داشته باشد و یافته‌های خود را در اختیار عموم قرار دهد، ممکن است بتواند منتقدان داخلی را که «نکاتی برای بیان» دارند، کنار بگذارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار