قبض برق مشترکان صنعت برق چقدر است؟
کد خبر: 1064518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sve
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷

بررسی قبوض برق مشترکان خانگی بیانگر آن است که تنها ۳ درصد از مشترکان بدمصرف به دلیل مصرف نجومی برق مشمول هزینه قابل توجه شده‌اند.
به گزارش فارس، بیشترین میزان تمرکز مصرف مشترکان خانگی در پله دوم مصرف قرار دارد، جایی که ۳۵ درصد از مشترکان برق خانگی در هر ماه مصرف بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت را تجربه می‌کنند. علاوه بر این مشترکان برق خانگی که میزان مصرف آن‌ها در پله سوم قرار گرفته و مصرف بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه را دارند، ۲۳ درصد از کل مشترکان خانگی را در بر می‌گیرند.
براساس آمار ارائه شده بیش از ۸۶ درصد از مشترکان خانگی صنعت برق در سه پله اول مصرف متمرکز شده و مطابق میانگین الگوی تعیین شده در کشور به مصرف برق
می‌پردازند.
میزان هزینه برق این گروه بزرگ در هر سال براساس مصوبه بودجه معادل ۷ درصد افزایش می‌یابد و امسال نیز هیچ افزایش قیمتی به جز ۷ درصد سالانه در میزان مصرف برق آن‌ها اتفاق نیفتاده است، اما پرمصرف‌های صنعت برق که در پله‌های چهارم، یعنی مصرف بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه، پله پنجم یعنی مصرف بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلووات ساعت در ماه قرار دارند به ترتیب ۹ درصد و ۳ درصد از مشترکان صنعت برق را شامل شده و در مجموع پرمصرف‌ها ۱۲ درصد از جامعه آماری مشترکان خانگی هستند.
میزان مصرف برق این بخش علاوه بر ۷ درصد اضافه شده در هر سال ۱۶ درصد دیگر نیز به سبب تشویق برای کم مصرفی اضافه شده و در مجموع سالانه ۲۳ درصد افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد، اما بدمصرف‌های صنعت برق که در پله ششم و پله هفتم قرار دارند، به ترتیب یک و ۲ درصد از جامعه مشترکان صنعت برق را به خود اختصاص داده و این جامعه مجموعاً ۳ درصدی مشترکان خانگی که عمدتاً جزو دهک‌های درآمدی ثروتمند نیز هستند، علاوه بر ۲۳ درصد افزایش قیمت رخ داده به دلیل بدمصرف ۱۰ درصد بیشتر متحمل افزایش تعرفه مصرف برق شد و ۳۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.
زمانی که میزان پرداختی مشترکان خانگی را در کنار تعداد آن‌ها قرار می‌دهیم، متوجه این مسئله خواهیم شد که بیشترین میزان پرداختی صنعت برق برای مشترکان دو پله ششم و هفتم بوده که مجموعاً ۳ درصد از مشترکان را در برمی‌گیرد.
به عبارت دیگر تنها ۳ درصد از مشترکان به دلیل مصرف بیش از دو برابری الگوی مصرف متحمل هزینه قابل توجه در صنعت برق شده‌اند و این بخش بدمصرف و تریبون‌دار در فضای جامعه خود را نماینده کلیت مردم معرفی کرده و حاضر به پرداخت هزینه بد مصرف
خود نیستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار