روایت داستانی یک خاندان ایثارگر در کتاب «یادگار»
کد خبر: 1063145
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SZV
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۶
کتاب «یادگار» توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد
مصطفی محمدی

کتاب «یادگار» روایت داستانی از خاندانی ایثارگر که شناسنامه ایثارگری آن‌ها می‌تواند الگویی برای یک ملت باشد، منتشر گردید.
«یادگار» کتابی متفاوت با زبانی داستانی لابه‌لای سطور خود درس زندگی می‌دهد. روش انقلابی زیستن، سالم زیستن و اتحاد را می‌گوید. یادگار می‌خواهد بگوید در این دنیای مدرن که همسایه از همسایه خبر ندارد، هنوز یک خاندان است که مثل دوران قدیم به فکر همدیگر هستند و دستگیری فامیل از خویشاوند خود هنوز به افسانه‌ها سپرده نشده است. یادگار آنقدر نکات تربیتی و اخلاقی دارد که حتماً باید آن راخواند و با هر نکته آن گره از مشکلات دنیای امروز مدرن را باز کرد. قصه‌های این کتاب از تاریخچه خنداب شروع می‌شود و به خاندان یادگاری می‌رسد. راوی سال‌ها مجاهدت و علم و دانش‌آموزی و کار‌های خیر از خاندان یادگاری را برای شخصیت اول داستان یعنی علیرضا تعریف می‌کند؛ قصه‌های تلخ و شیرین از گذشته که آمیخته از حوادث مهم تاریخ معاصر ایران از جمله ماجرای کشف حجاب، سفر رضاخان به همدان، قیام میرزاکوچک خان، حوادث انقلاب قبل از پیروزی و اثر آن در این منطقه و حوادث بعد از انقلاب همچون قیام خلق مسلمان است.
حاج ملا محمود یادگاری بزرگ این خاندان که قریب ۱۰۰سال سن دارد، شخصیت استثنایی است که شاید بتوان گوشه‌ای از شخصیت او را از لابه‌لای خطوط یادگار بشناسیم. او شخصیتی است که با وجود بذل مال و جان و فرزند در راه اعتلای اسلام و انقلاب هنوز هم که هنوز است خود را بدهکار انقلاب می‌داند و دعای اول و آخرش به جان مقام معظم‌رهبری است. کوچک‌ترین شهید شهرستان خنداب پسر نوجوان او علی یادگاری است که مرتضی احمر به معرفی او و شش تن از دیگر شهیدان خاندان یادگاری در این کتاب پرداخته است. نویسنده نفر پنجم، از ارتشی قهرمان و مخلص اکبرآقا یادگاری می‌گوید. از حسین یادگاری برای خوانندگان قصه‌ها حکایت می‌کند. از مسعود یادگاری می‌گوید که روزی با نذر و نیاز به امامزاده مسعود خنداب به این دنیا قدم گذاشته است و روزی دیگر هم در شلمچه و در سه‌راهی شهادت آسمانی شده است. خواندن قصه‌های دو قلو‌های شهید مجید و سعید یادگاری قطعاً برای خواننده جالب است، همانطور که برای علیرضای داستان ما جالب بوده است و بالاخره احمر با معرفی اسدالله یادگاری حصار و علی یادگاری پرونده این کتاب را می‌بندد. این اثر روایتی داستانی از خاندان یادگاری است که در قطع رقعی و ۱۹۲صفحه به قلم مرتضی احمر به رشته تحریر درآمده و در آستانه هفته دفاع مقدس توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار