عشق و ارادت به فرهنگ عاشورا شیاطین نفوذی را ناکام گذاشته است
کد خبر: 1063013
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SXN
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی:

ارتباط تنگاتنگ مردم و ولایت و عشق و ارادت به فرهنگ عاشورا و شهادت، فرصت تکرار درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای شیاطین و نفوذی‌های کمین کرده باقی نگذاشته است.
به گزارش فارس، جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت چهل‌ویکمین سالگرد هفته دفاع مقدس، تأکید کرد: بازسازی ویرانه‌های دولت و جریان غرب‌پرست در اقتصاد، فرهنگ و امنیت نیازمند زمان است، اما روحیه انقلابی، کار جهادی و اعتماد به «شدن» و «توانستن» می‌تواند این زمان را کوتاه‌تر کند.
در این بیانیه آمده است: ابعاد شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی در گذر زمان، خلق گفتمان و ادبیات جدیدی در نگاه به خداباوری، وحدت، اقتدار، پایداری، دشمن شناسی، محاسبه صحیح، نگاه به افق‌های روشن، نظام حکمرانی بر مبنای امت و امامت و هدف‌گذاری برای خلق تمدن جدید بشری بر مبنای قسط و عدل را پیش روی جهانیان قرار داد. مقاومت تحسین‌برانگیز دفاع هشت ساله پس از حماسه بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و کوتاه کردن دست نظام شرقی و غربی از کشور و در ادامه آن مقاومت در مقابل سختگیرانه‌ترین تحریم‌ها و تهدید‌های هماهنگ بین‌المللی، نشان‌دهنده عمق عیار اندیشه نابی است که معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) آن را در ژرفای وجود مردم به ویژه جوانان میهن‌مان کاشت. به یقین سرمایه بزرگ فرهنگ ایثار و شهادت و باورمندی و اعتماد عمیق به نصرت الهی آنچنان شگفتی‌هایی را در روزگار ما رقم زد که مکاتب بشر ساخته شرق و غرب متحیر چنین اعجازی از مکتب و انقلابی خدا باورند و به حق «جنگ هشت ساله، این ملت را آبدیده، شجاع و متّکی به نفس کرد. نام این ملت را بلند کرد. خیلی از ملت‌های مسلمان دنیا به خاطر جنگ و عقاید شما ملّت، توجّه و گرایش پیدا کرده‌اند. امام خامنه‌ای (مدظله)»
این جمعیت با اشاره به پویایی و بالندگی اندیشه وحیانی که قادر است نه تنها انرژی متراکم جهان اسلام از اقوام، مذاهب و قومیت‌ها را راهبری کند، بلکه امید و تکیه‌گاه ملت‌هایی شود که جلوه زیبای اسلام را در ایران، مقاوم و عزتمند می‌بینند، خاطرنشان کرد: سر برآوردن شگفتی‌ساز عنصر مقاومت در منطقه در کشور‌های فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و یمن و شور و شوق وصف‌ناپذیر دیگر کشور‌های منطقه برای حمایت از جبهه مقاومت، جهان را با ادبیات و گفتمانی جدید روبه‌رو کرده است که توانسته‌اند با عنصر عقلانیت، دشمن‌شناسی و محاسبه صحیح و باور اعتماد به نصرت الهی هرگونه دوقطبی، تک قطبی و چند قطبی‌های برآمده از مکاتب مادی را به نفع قطبی به نام «اسلام» تغییر وضعیت دهند. «جنگ تحمیلی را دشمن برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخت، اما همین جنگ تحمیلی باعث شعله‌ورتر شدن نیروی انقلاب و روحیه انقلاب شد. امام خامنه‌ای (مدظله العالی)»
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما هنوز در تبیین رمز و راز‌های دفاع مقدس، مدافعان حرم و مقاومت در جای‌جای منطقه در آغاز راه قرار داریم، افزود: نظام سلطه با حداکثر سرمایه‌گذاری برای مقابله با اسلام ناب و بر مسند نشاندن نظام سکولار، تمام ظرفیت اطلاعاتی، امنیتی، رسانه‌ای و دستگاه‌های جاسوسی خود را به کار گرفت تا نقش مکمل عملیات نظامی خود را در راهبری نفوذی‌های غرب‌پرست داخلی به نتیجه برسانند و آن‌ها را به تحرکی سازمان‌یافته برای تحقق کودتای ننگین از جنس آنچه در دنیا به نتیجه رساندند، وا دارد. اما ارتباط تنگاتنگ مردم و ولایت و عشق و ارادت به فرهنگ عاشورا و شهادت، فرصت تکرار درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای شیاطین و نفوذی‌های کمین کرده باقی نگذاشت.
این جمعیت معتقد است اگرچه گاهی فتنه‌ها و فشار‌ها تشخیص چهره هزار نیرنگ و فریب دشمن را دشوار می‌کرد، ولی نگاه از منظر منشور گام دوم سرنوشت جامعه را به مدد الهی آن‌چنان رقم زد که مجلس انقلابی، دولت مردمی عدالتخواه و ضد فساد با قوه قضائیه‌ای از جنس انقلاب هدیه‌ای در ازای پایمردی مردم شد.
این جمعیت با تأکید بر فرهنگ جاری و بالنده دوران دفاع مقدس و مقاومت چهل و یک ساله افزود: بازسازی ویرانه‌های دولت و جریان غرب‌پرست در اقتصاد، فرهنگ و امنیت جامعه نیازمند زمان درخور است و بی تردید روحیه انقلابی، کار جهادی و اعتماد به «شدن» و «توانستن» می‌تواند زمان را کوتاه‌تر از آنچه عقل بشری تصور می‌کند، رقم بزند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار