واردات از عراق ۴۳۰ درصد افزایش یافت
کد خبر: 1062265
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SLJ
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
گزارش گمرک ایران از رشد ۴۳۰ درصدی واردات از عراق به ایران در سال جاری حکایت دارد.

گزارش گمرک ایران از رشد ۴۳۰ درصدی واردات از عراق به ایران در سال جاری حکایت دارد.
به گزارش ایسنا، لطیفی سخنگوی گمرک ایران جزئیات تجارت خارجی ایران با عراق در پنج ماه نخست امسال را تشریح کرد و گفت: عراق دومین کشور خریدار کالا‌های ایرانی در چند سال اخیر بوده که در سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، چند مرز با این کشور ماه‌ها مسدود شد و مانند بسیاری از کشور‌ها تجارتمان در سال گذشته کاهش یافت.
براساس این گزارش، در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه، واردات ایران از عراق از لحاظ ارزش ۴۳۰درصد افزایش پیدا کرده و صادرات نیز ۳۱درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین در پنج ماه نخست امسال با بی‌اثر شدن آثار کرونا بر تجارت خارجی روند تجارت خارجی کشور رو به رشد بود و همین امر درخصوص عراق به عنوان دومین شریک صادراتی کشورمان نیز مؤثر بوده است.
صادرات کشورمان به عراق نیز تا پایان مردادماه، بیش از ۱۲میلیون و ۲۴هزار تن به ارزش ۳ میلیارد و ۱۶۳ میلیون و ۳۴۳هزار و ۲۴۸ دلار بوده است که نسبت به پنج ماه نخست سال قبل، از لحاظ وزنی ۵۳ درصد رشد و از لحاظ ارزش ۳۱ درصد رشد داشته است. در دوره مورد بررسی، ۳۱۳هزار و ۶۱۲تن کالا به ارزش ۱۷۵میلیون و ۹۸۹ هزار و ۶۸۷ دلار نیز از عراق وارد کشورمان شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۹۷۰ درصد و از لحاظ ارزش ۴۳۰ درصد رشد دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار