حاج‌حمید تلاش می‌کرد شهید سیلاوی را از گمنامی خارج کند
کد خبر: 1062105
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SIj
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
یادکردی از شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر
شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر علاقه زیادی به همشهری‌اش سردار شهید مجید سیلاوی داشت و در زمان حیات، به دنبال فرصتی بود تا سنگ مزار این سردار رشید جبهه‌های دفاع مقدس را تعویض کند و در حد امکان وی را از گمنامی خارج سازد
غلامحسین بهبودی

سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین:   شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر علاقه زیادی به همشهری‌اش سردار شهید مجید سیلاوی داشت و در زمان حیات، به دنبال فرصتی بود تا سنگ مزار این سردار رشید جبهه‌های دفاع مقدس را تعویض کند و در حد امکان وی را از گمنامی خارج سازد. این آرزوی حاج‌حمید چندی پس از شهادتش توسط جوانان اهوازی محقق شد. امروز که گفتگو با خانواده شهید سیلاوی را در همین صفحه تقدیم حضورتان می‌کنیم، مناسب دیدیم یادکردی هم از این شهید مدافع حرم داشته باشیم.

برگزاری یادواره شهدا
بر کسی پوشیده نیست که شهدای مدافع حرم، رهروان واقعی شهدای دفاع مقدس هستند و بسیاری از آنها، راه و رسم شهادت را در انس با شهدای دفاع مقدس اخذ کرده بودند. شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر نیز از همین افراد بود که در زمان اتمام دفاع مقدس، تنها ۱۱ سال داشت. وی که در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶ در اهواز متولد شده بود، در زمان شهادت سردار مجید سیلاوی چهار ساله بود. پیشتر که با برادرش غلامرضا فاطمی‌اطهر گفتگو کرده بودیم، وی اظهار می‌داشت که حاج‌حمید هرچند سنش به دوران جنگ نمی‌رسید، اما از همان دوران کودکی دوستدار شهدای دفاع مقدس بود و آن‌ها را الگوی زندگی‌اش قرار داده بود. شهید فاطمی در برگزاری یادواره شهدا تلاش خودجوشی داشت و در این مسیر، به تربیت و تهذیب کودکان و نوجوانانی که جذب مسجد امام حسین (ع) اهواز شده بودند، اهتمام می‌ورزید.
انس با شهید حمید رمضانی
حاج‌حمید رمضانی یکی از شهدای دفاع مقدس بود که شهید فاطمی‌اطهر علاقه زیادی به وی داشت و دائم سر مزار وی حاضر می‌شد و با او درد دل می‌کرد. برادر شهید در این خصوص می‌گفت: «حمیدرضا ارادت ویژه‌ای به شهید حاج‌حمید رمضانی داشت. در این چند سال همیشه با شهید رمضانی که از شهدای دفاع مقدس بود، درد دل می‌کرد. کنار مزار حاج‌حمید مراسم زیارت عاشورا برپا می‌کرد. یکی از هیئت‌های مذهبی استان به نام بسیجیان گمنام، در کنار مزار همین شهدا برقرار شد. برادرم هر سال هنگام سال تحویل سفره عیدش را کنار مزار شهیدان رمضانی و اسکندری پهن و سالش را با این شهیدان تازه می‌کرد. برایش فرق نمی‌کرد زمان تحویل سال نیمه شب یا اول صبح باشد، همیشه اولین روز سال باید کنار مزار این شهیدان می‌رفت.»
اعزام به سوریه و شهادت
شهید فاطمی‌اطهر که با هدف خدمت خالصانه وارد سپاه شده بود، با شدت گرفتن جنگ در سوریه و شدت عملی که تکفیری‌ها در برخورد با مسلمانان و مقدسات داشتند، سال ۹۴ تصمیم گرفت به صورت داوطلبانه وارد جبهه مقاومت اسلامی شود. وی در همان اولین اعزامش به تاریخ صبح شنبه نهم آبان ۱۳۹۴ مقارن با ۱۷ محرم‌الحرام سال ۱۴۳۷ هجری قمری در استان حلب سوریه به شهادت رسید. حاج‌حمید در زمان شهادت دارای سه فرزند بود.
آرزوی تعویض سنگ مزار شهید سیلاوی
در پی توجهی که شهید حمیدرضا فاطمی‌اطهر به شهدای دفاع مقدس داشت، غربت و مظلومیت سردار شهید مجید سیلاوی توجه او را به خود جلب کرده بود. خصوصاً که می‌دید این شهید بزرگوار از سنگ مزار مناسبی برخوردار نیست. به همین خاطر تصمیم گرفته بود هر طور شده سنگ مزار وی را تعویض کند. هرچند وی در زمان حیات زمینی‌اش موفق به این کار نشد، اما پس از شهادت حمیدرضا، تعدادی از جوانان اهوازی دست به دست هم دادند تا آرزوی شهید فاطمی را جامه عمل بپوشانند. نهایتاً دو سال پس از شهادت حمیدرضا، با حضور خانواده هر دو شهید، سنگ مزار سردار شهید مجید سیلاوی تعویض شد تا آرزوی یک شهید مدافع حرم در خصوص شهیدی دیگر، این‌گونه برآورده شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار