طالبان برگزاری تظاهرات فاقد مجوز قانونی را ممنوع کرد
کد خبر: 1061381
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S73
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
دولت موقت طالبان برگزاری هرگونه تظاهرات و راهپیمایی در افغانستان را به کسب مجوز قانونی مشروط و اعلام کرد که برگزاری هرگونه گردهمایی اعتراضی بدون کسب مجوز قانونی ممنوع است.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: در روز‌های پس از سقوط کابل به دست نیرو‌های طالبان در پانزدهم آگوست، گروهی از زنان افغانستان با برگزاری تظاهرات در شهر‌های بزرگ افغانستان از جمله هرات، مزار شریف و کابل خواستار حفظ حقوق خود شدند.

همچنین در پی مقاومت جبهه پنجشیر به رهبری احمد مسعود، فرزند احمد شاه مسعود در برابر طالبان، تظاهراتی نیز در شهر‌های کابل و مزار شریف برگزار شد.

در واکنش به این تظاهرات، وزارت کشور دولت موقت طالبان در بیانیه‌ای با اعلام اینکه تظاهرات اعتراضی عده محدودی از مردم باعث برهم زدن امنیت و ایجاد اختلال در زندگی روزمره می‌شود، برگزاری تظاهرات فاقد مجوز را ممنوع و اعلام کرد که برگزاری هرگونه تظاهرات و یا گردهمایی اعتراضی منوط به کسب مجوز از وزارت موقت دادگستری است.

در این بیانیه آمده است: «دستکم سه ساعت قبل از برگزاری تظاهرات و یا گردهمایی، زمان و سایر جزئیات آن باید به مقامات مربوطه اطلاع داده شده و مجوز آن دریافت شود».

این بیانیه تأکید کرد که «از این لحظه به بعد افراد باید از برگزاری تظاهرات تحت هر نام و عنوانی خودداری کنند» و اینکه در صورت نقض قانون، «مسئولیت هر رویداد و اتفاقی برعهده ناقضان قانون خواهد بود و با آن‌ها برخورد قانونی خواهد شد».

منبع: مهـــر
برچسب ها: طالبان ، افغانستان ، کابل
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار