تغییر ریل حکمرانی در تراز انقلاب اسلامی
کد خبر: 1059198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RXq
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به روند بررسی کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم
آغاز روند بررسی کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی بحث و گمانه‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. نخستین مسئله‌ای که مورد توجه کاربران واقع شد، حضور شخص رئیس‌جمهور برای شنیدن صحبت‌های نمایندگان بود که در قیاس با دولت قبل جلب توجه کرد. همچنین برخی کاربران نسبت به استدلال‌های ضعیف بعضی از نمایندگان معترض بودند

 سرویس جامعه جوان آنلاین: آغاز روند بررسی کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس شورای اسلامی بحث و گمانه‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. نخستین مسئله‌ای که مورد توجه کاربران واقع شد، حضور شخص رئیس‌جمهور برای شنیدن صحبت‌های نمایندگان بود که در قیاس با دولت قبل جلب توجه کرد. همچنین برخی کاربران نسبت به استدلال‌های ضعیف بعضی از نمایندگان معترض بودند. کاربرانی دیگر از لزوم اعتماد به جوانان از سوی مجلس به خصوص با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نوشتند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران در این خصوص آمده است.

احمد امیرآبادی فراهانی:
امروز دکتر رئیسی با نطق متواضعانه در برابر نمایندگان ملت، حضور در سالن غذاخوری، نمازخانه و راهرو‌های مجلس و قرارگرفتن در کنار نمایندگان بدون تکلف و گوش دادن به مشکلات حوزه‌های انتخابیه، نشان دادند رئیس‌جمهور مردمی است؛ دکتر روحانی از ترس کرونا حدود دو سال بود مجلس نیامده بود.
علی رجبی:
امروز، رئیس‌جمهور چندین ساعت برای دفاع از برنامه و وزرای پیشنهادی خود در مجلس حضور داشت و همراه با سایر نمایندگان به نمازخانه و غذاخوری رفت؛ برخلاف رئیس‌جمهور سابق که حتی برای دفاع از بودجه هم زحمت بلند شدن از صندلی را به‌خود نمی‌داد. بله عزیزان. مهم است به چه کسی رأی می‌دهیم!
کیانوش درویشی:
بر خلاف دوره‌های پیش که رؤسای جمهور پس از نطق دفاع از کابینه پیشنهادی، مجلس را ترک و ادامه کار را به معاون اول خود می‌سپرند، رئیسی در مجلس ماند تا نطق مخالفان را گوش کند، اما خوش و بش نمایندگان با او عملاً این امکان را سلب کرد.
علی جعفری:
بیشتر مخالفت‌ها و موافقت‌ها با برنامه دولت سطحی، شعاری، منطقه‌ای و خارج موضوع بود. یکی می‌گفت چرا اعضای کابینه سابقه ایثارگری ندارند، عده‌ای فی‌المجلس استانداری ویژه می‌خواستند، موافقین هم بیانیه خواندند و مشکلات دولت قبل را مرور کردند. لطفاً باسواد‌های مجلس انقلابی آبروداری کنند.
محمدحسین آزادی:
سال‌ها به اسم لزوم تجربه امثال زنگنه و نعمت‌زاده را به کشور تحمیل کردند و الان نتیجه‌اش را می‌بینیم یک اقتصاد وابسته به نفت با تورم ۵۰ درصدی و نقدینگی و بدهکاری وحشتناک. بگذارید جوانان کار را به دست بگیرند و افتضاحات امثال زنگنه و نعمت‌زاده را جمع کنند. #مجلس #دولت_جوان
محمد پدرام:
نماینده فلان شهر از رئیسی درخواست کرد از افراد آذری‌زبان حتماً در معاونینش استفاده کند! این مطالبه قومیتی همان‌قدر مبتذل است که مطالبه جنسیتی استفاده از بانوان در کابینه! همان‌قدر مبتذل که، چون فلانی در سلیقه و قبیله ما نیست، در کابینه نباشد ولو آدم به‌دردبخور و کارآمدی باشد!
مجتبی شیخی:
گام دوم انقلاب اسلامی تغییر ریل حکمرانی در تراز انقلاب اسلامی است. این تغییر در بخش‌های مختلف اداره کشور از دولت سیزدهم آغاز می‌شود و کابینه معرفی شده بر اساس مدل جدید حکمرانی انتخاب شده است و مجلس محترم در روند بررسی کابینه بایستی با رویکرد گام دومی به این قضیه نگاه کند.
علی مختارزاده:
کاری به این ندارم که به کابینه نقد داریم یا در تاکتیک ممکنه اختلاف نظر داشته باشیم، اما به شخصه تا جایی که توان دارم پشتیبان آقای رئیسی هستم و با تمام وجود از ایشان و عملکرد مثبت‌شان دفاع خواهم کرد. امید یک ملت به ایشان است و موفقیت آقای رئیسی را موفقیت انقلاب می‌دانم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار