عزاداری حسینی ارتقای فرهنگی و دینی را در پی دارد
کد خبر: 1058881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RSj
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به نقش جلسات حسینی در زمینه معرفت افزایی، تقویت تقوا و ایمان، گفت: مراسم عزادارای حسینی سبب ارتقای فرهنگی و دینی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، به خبرنگار جوان از لرستان گفت: ماه محرم است ماهی است که اندوه و غم را بر وجود همه ی ما وارد می کند، اندوه و غم سنگین در شهادت امام حسین(ع)، بغض ها در گلو و غم و اندوه در اندرون است .

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ماه محرم سبب تقویت ایمان و تقوا می شود، افزود: جلسات ماه محرم سبب معرفت به معارف اسلامی و آشنایی با اعتقادات و احکام اسلامی می شود و به معنای دیگر معرفت، محبت و اطاعت را به همراه خودش برای ما به ارمغان می آورد.

وی ادامه داد: اینگونه نشست های چهره به چهره که در آن هم مردم حضور دارند و مردم هیئت های مذهبی را تشکیل می دهند و روحانیت، مداحان و ذاکران اهل بیت در آن حضور دارند این شکل و ترتیب خاص مذهب شیعه است، مثلثی که در آن مردم پای کارهستند از درون این مردم افرادی به عنوان بانیان هیأت های مذهبی هیأت را مدیریت می کنند،  این مدیریت به پشتیبانی از مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: در کنار این ها روحانیون در راستای معرفت و بصیرت افزایی حضور دارند و مداحان و ذاکران با اشعار پر محتوا این معارف را با جان و دل جوانان ما پیوند می دهند، یعنی شور و شعور و آگاهی را به همدیگر پیوند می دهند، این خاص مذهب شیعیان است و آن فصلی که این زمینه را فراهم کرده است ماه محرم و ماه عزای امام حسین(ع) است.

وی عنوان کرد: انسان به تغذیه جسم و تغذیه روح نیاز دارد، یکی از راه هایی که روح انسان تقویت و تغذیه می شود همین جلسات عزاداری حسینی است که ارتقا فرهنگی و دینی به دنبال می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: یکی از راه هایی که روح انسان را سلامت نگه می دارد جلسات عزاداری امام حسین(ع) است، انسانی که روحش درگیر جلسات عزاداری شود دچار رذائل اخلاقی نمی شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) باب نجات امت است، تصریح کرد: راه حفظ دین توسل به حسین ابن علی(ع) است که پیر و جوان در مسیر راهپیمایی اربعین عاشقانه قدم می زنند.

 

 

 

برچسب ها: محرم ، عزاداری ، مردم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار