کرج دومین تولیدکننده گیاهان گلخانه‌ای کشور است
کد خبر: 1057103
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R03
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
شهردار کرج:
شهردار کرج گفت: کرج بعد از شهرستان محلات بیشترین میزان تولید گل و گیاهان گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

علی کمالی زاده در مراسم افتتاح بازار صدف، اولین بازار دائمی گل و گیاه کرج، اظهار کرد: سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یکی از سازمان‌های فعال شهرداری کرج در حوزه اقتصاد شهری است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل و کسب‌وکارهای شهری از مهم‌ترین وظایف این سازمان است، افزود: امروزه به‌واسطه رشد روزافزون صنعت  ITو دیجیتال، کسب‌وکارها با سرعت زیادی در حال تغییر هستند.

شهردار کرج توضیح داد: فضای دیجیتال و مجازی امکان دسترسی آسان مصرف‌کننده به کالاهای موردنیاز را با سرعت و کیفیت قابل قبولی فراهم کرده و مدیریت شهری کرج هم از این بستر برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استفاده می‌کند.

کمالی زاده در ادامه با اشاره به ظرفیت کرج در تولید گل و گیاه ادامه داد: کرج بعد از شهرستان محلات استان مرکزی بیشترین میزان تولید گل و گیاهان گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص داده و از این طریق درآمدزایی مناسبی هم دارد.

وی تأکید کرد: با افتتاح بازار دائمی گل و گیاه صدف، فروشندگان و تولیدکنندگان گل دیگر نیاز ندارند برای خرید به بازار گل شهید بابایی مراجعه و می‌توانند گل و گیاه موردنیاز خود را مستقیم از این بازار تهیه کنند که این کار هم به نفع عرضه‌کننده و هم خریدار است.

شهردار کرج با اشاره به ظرفیت‌های این بازار ۳۰ غرفه‌ای، گفت: با افتتاح این مجموعه شاهد افزایش کیفیت گل و گیاهان تولیدشده، کاهش قیمت نهایی فروش آن‌ها و افزایش مصرف گل و گیاه در منازل شهروندان کرجی خواهیم بود.

کمالی زاده بابیان اینکه به‌زودی مرکز ساماندهی و نمایشگاهی مشاغل خانگی کرج راه‌اندازی می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این مرکز، دو هزار و ۷۰۰ فعال حوزه مشاغل خانگی از طریق پلتفرم فضای مجازی به بازار فروش متصل می‌شوند.

وی توضیح داد: اگر بنا بود برای فعالیت این افراد بازارچه‌ای احداث شود، فضا و هزینه زیادی صرف می‌شد ولی فضای دیجیتال و فروش آنلاین بسترساز فعالیت کیفی صاحبان ایده در حوزه مشاغل خانگی شده است.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه زمینه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور در کرج فراهم آمده است، افزود: با این کار امکان قرار گرفتن بازار روزهای کرج در زنجیره توزیع شرکت‌های تولیدی بزرگ فراهم می‌شود که این امر باعث کاهش قیمت کالاها و افزایش کیفیت و تنوع آن‌ها خواهد شد.

زمینه خرید آنلاین میوه و تره‌بار در کرج فراهم می‌شود

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفت: به دنبال آن هستیم تا در آینده نزدیک زمینه خرید آنلاین میوه و تره‌بار آن‌هم با ارسال رایگان را برای شهروندان فراهم کنیم.

احمد خیری نیز در مراسم افتتاح بازار صدف، اولین بازار دائمی گل و گیاه کرج، اظهار کرد: این بازار در سه هزار متر زیربنا و هزار و ۵۰۰ متر ابنیه به بهره‌برداری رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به بخش از اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان افزود: به‌زودی شاهد افتتاح مرکز ساماندهی و نمایشگاهی مشاغل خانگی در بازار سیب کرج هستیم که با راه‌اندازی آن امکان اتصال به بازار فروش دو هزار و ۷۰۰ متقاضی مشاغل خانگی آموزش‌دیده به بازار فروش فراهم می‌شود.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج بابیان اینکه به‌زودی اولین مرکز توانمندسازی مشاغل سیار و بی‌کانون کشور در کرج راه‌اندازی می‌شود، افزود: با این اقدام بخشی از دغدغه عمومی در خصوص فعالیت دست‌فروشان کرج برطرف می‌شود.

خیری ادامه داد: با راه‌اندازی این مرکز دست‌فروشان می‌توانند در پلتفرم مجازی فعالیت داشته باشند و این امر امکان فروش بیشتر آن‌ها را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: دست‌فروشان از طریق این مرکز امکان دریافت تسهیلات بانکی کم‌بهره رادارند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های شهروندان کرجی فعالیت پرنده فروشان میدان کرج بود که با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری زمینه انتقال آن‌ها به بوستان طبیعت فراهم‌شده و این اقدام تا یک ماه آینده انجام می‌شود.

خیری ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا در آینده نزدیک زمینه خرید آنلاین میوه و تره‌بار آن‌هم با ارسال رایگان را برای شهروندان فراهم کنیم.

وی توضیح داد: این طرح در بستر فضای دیجیتال و آنلاین اجرایی می‌شود و شهروندان از طریق آن می‌توانند میوه و تره‌بار موردنیاز خود را به‌صورت دست‌چین شده خریداری کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار