عملکرد بدون شائبه وزارت صمت در اجرای مزایده ۶ هزار محدوده معدنی
کد خبر: 1057072
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QzY
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵
معاون دادستان کل کشور در نشست بررسی نحوه تداوم مزایده سراسری محدوده‌های معدنی:
نشست بررسی نحوه تداوم مزایده سراسری محدوده‌های معدنی مربوط به اجرای طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور با حضور وزیر صمت، معاون قضایی دادستان کل کشور و جمعی از معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

نشست بررسی نحوه تداوم مزایده سراسری محدوده‌های معدنی مربوط به اجرای طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور با حضور وزیر صمت، معاون قضایی دادستان کل کشور و جمعی از معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
در این نشست که پس از انتشار برخی شایعات پیرامون برگزاری بزرگ‌ترین مزایده سراسری کشور تشکیل شد، معاون قضایی دادستان کل کشور بر عملکرد بدون شائبه وزارت صمت در اجرای طرح آزاد‌سازی ۶ هزار معدن غیرفعال و برگزاری مزایده‌های سراسری تأکید کرد.
وزیر صمت با تأکید بر اجرای تمامی مراحل مزایده سراسری محدوده‌های معدنی به صورت شفاف و قانونی از تکمیل اجرای این طرح بزرگ در آینده نزدیک با افزایش تعاملات بین دستگاهی خبر داد. علیرضا رزم‌حسینی در «نشست بررسی نحوه تداوم مزایده سراسری محدوده‌های معدنی» اجرای این طرح را در راستای اجرای تکالیف قانونی وزارت صمت و همچنین تأکیدات مقامات عالی نظام عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اجرای این طرح بزرگ به صورت کاملاً شفاف و قانونی در جریان است و با استقبال بسیار خوب افراد دارای صلاحیت فنی و مالی همراه شده است.
وی با اشاره به برخی ابهامات ایجاد شده در خصوص اجرای این طرح بزرگ گفت: از روز اول اجرای مزایده سراسری ۶ هزار محدوده معدنی، حجم عظیمی از سنگ‌اندازی‌ها، کم‌لطفی‌ها و مانع‌تراشی‌ها در مسیر اجرای آن را پیش‌بینی می‌کردیم و با علم به گستردگی هجمه‌سازی‌ها علیه این طرح عدالت‌گستر نسبت به اجرای آن اقدام کردیم. وزیر صمت ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره از حضور و همراهی تمامی نهاد‌های نظارتی در مسیر اجرای طرح‌ها و فرایند‌های اقتصادی این وزارتخانه استقبال کرده است و در خصوص اجرای طرح فعال‌سازی معادن نیز براساس نظرات اعلامی مسئولان دستگاه قضایی هیچ‌گونه شائبه‌ای متوجه این وزارتخانه نبوده و نیست.
رزم‌حسینی از وجود برخی غرض‌ورزی‌های سیاسی و جریان‌سازی‌های رسانه‌ای علیه این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی صحنه‌آرایی‌های مخرب رسانه‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه، کاهش اعتماد مردم نسبت به نظام را در پی دارد. وی در پایان با تقدیر از تعاملات و همراهی‌های دستگاه قضایی در مسیر رشد تولید کشور، تکمیل هرچه سریع‌تر فرایند اجرایی طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور را با افزایش تعاملات بین‌دستگاهی خواستار شد.
اقدامات وزارت صمت در برگزاری مزایده‌ها قانونی بود
معاون قضایی دادستان کل کشور نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد وزارت صمت در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر اقدامات بدون شائبه این وزارتخانه در جریان اجرای این طرح تأکید کرد. سعید عمرانی اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای عمل به تکالیف قانونی در اجرای ماده ۱۰ قانون معادن و همچنین بند «ط» تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را بدون شائبه عنوان کرد و افزود: در تمامی دوران مسئولیت تلاش کردیم بیشترین همراهی و همکاری را در راستای ارتقای شاخص‌های تولید کشور با مدیران وزارتخانه برقرار کنیم و موانع فعالیت و تلاش آنان را مرتفع سازیم.
رئیس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه با اشاره به سلامت، پاکدستی و عملکرد مطلوب وزیر صمت در طول دوران تصدی این مسئولیت خاطرنشان کرد: ضمن تأکید بر عدم ابطال یا لغو مزایده‌های مربوط به اجرای مزایده سراسری ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور به زودی شاهد تداوم روند اجرای مزایده‌ها پس از انجام برخی هماهنگی‌ها و تعاملات بین دستگاهی در حوزه‌های اجرایی و نظارتی خواهیم بود.
وی نظرات و دیدگاه‌های عنوان شده در این نشست را از سر دلسوزی و دغدغه‌مندی نسبت به مصالح عمومی کشور دانست و افزود: متأسفانه ردپای برخی فضا‌های سیاسی و افراد در سایه حوزه‌های اقتصادی در ایجاد چالش‌هایی نظیر آنچه در پیرامون اجرای طرح فعال‌سازی معادن دیدیم، وجود دارد.
عمرانی در پایان با اشاره به تقطیع صحبت‌هایش در خصوص اجرای این طرح تصریح کرد: در نامه اخیر خود به وزیر صمت تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا مانع ایجاد خدشه در عملکرد وزارت صمت در جریان اجرای مزایده سراسری محدوده‌های معدنی در افکار عمومی شویم. گفتنی است، پیش از این هم معاون قضایی دادستان کل کشور طی نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بر عملکرد بدون شائبه و انجام تکالیف قانونی وزارتخانه در مسیر اجرای طرح آزادسازی معادن غیرفعال و برگزاری مزایده‌های محدوده‌های معدنی تأکید کرده بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار