القای کاذب نیاز به بوتاکس و تزریق ژل با ورود پزشکان عمومی به خدمات تخصصی پوست
کد خبر: 1055664
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qcq
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
«مصوبه کمیسیون ملی صلاحیت‌های حرفه‌ای مبنی بر مجوز انجام اعمال زیبایی توسط پزشکان عمومی» با اعتراض متخصصان پوست مواجه شده‌است و می‌تواند موجب افزایش نیاز‌های القایی برای انجام خدمات پوستی نظیر لیزر و بوتاکس شود.

«مصوبه کمیسیون ملی صلاحیت‌های حرفه‌ای مبنی بر مجوز انجام اعمال زیبایی توسط پزشکان عمومی» با اعتراض متخصصان پوست مواجه شده‌است و می‌تواند موجب افزایش نیاز‌های القایی برای انجام خدمات پوستی نظیر لیزر و بوتاکس شود.
فرهاد هنجنی، رئیس انجمن متخصصین پوست ایران، با اشاره به اعتراض دستیاران رشته پوست نسبت به مداخلات پزشکان عمومی در حرفه تخصصی پوست افزود: آموزش‌های دانشگاهی تخصصی دستیاران در هر رشته پزشکی متفاوت است و نمی‌توان به صرف گذراندن دوره‌ای کوتاه‌مدت مثل لیزر، تزریق ژل و بوتاکس، اجازه داشت در امور تخصصی رشته پوست دخالت کرد. پس تکلیف دستیارانی که شش سال از عمر خود را صرف گرفتن تخصص و گذراندن دوره طرح می‌کنند، چیست. از نگاه رئیس انجمن متخصصین پوست ایران، آنچه کمیسیون ملی تعیین صلاحیت شاغلان حرف پزشکی و وابسته به آن، برای پزشکان عمومی مجاز اعلام کرده‌است، در حیطه رشته تخصصی پوست است. مگر می‌شود با گذراندن دو، سه دوره کوتاه‌مدت بتوان جایگزین متخصصین آن رشته شد. هنجنی افزود: حرف ما این است که هیئت بورد رشته پوست و انجمن متخصصین پوست ایران، به صورت فعال‌تر به این کمیسیون دعوت شوند و در جریان تصمیمات کمیسیون قرار بگیرند. چون ذی‌نفع ماجرا ما هستیم و باید حضور داشته باشیم. گفتنی است عوارضی که انجام خدمات پوست توسط افراد فاقد صلاحیت و تخصص و ایجاد تقاضای کاذب برای درخواست خدمات زیبایی پوست توسط افراد فاقد تخصص و تجربه کافی، عامل مهمی است که به شکایت‌های متعدد منجر می‌شود. با افزایش تقاضا در میان مردم، دولت مجبور است ارز هنگفتی برای واردات تجهیزات، مواد مصرفی، ژل، بوتاکس و نخ لیف تخصیص دهد. با ورود پزشکان عمومی در امور تخصصی و زیبایی پوست با افزایش تقاضای القایی برای خدمات پوستی مواجه خواهیم بود و پیامد آن تغییر فرهنگ ظاهری مردم، افزایش موارد تزریق ژل، بوتاکس و نخ لیفت حتی در سنین جوانی و نوجوانی خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار