اصلاح طلبان؛ حمایت تجزیه ای، فرار ترکیبی
کد خبر: 1052255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pjr
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
اصلاح طلبان از مجلس چهارم تاکنون همیشه طلبکار انتخابات بوده‌اند. هیچ گاه حاضر به پذیرش شکست از مردم نشده‌اند.

اصلاح طلبان از مجلس چهارم تاکنون همیشه طلبکار انتخابات بوده‌اند. هیچ گاه حاضر به پذیرش شکست از مردم نشده‌اند.
سال ۸۸ اوج مقابله آنان با رأی مردم بود و آن را کودتا نامیدند. اکنون نیز که مطمئن هستند رأی نمی‌آورند، گره خوردن زلفشان به دولت روحانی آنان را متقاعد کرده که این دوره خبری نیست. جهانگیری به عنوان گزینه اول ۴۰ درصد رأی منفی داشت و بقیه نامزدهایشان هیچ‌گاه بالای ۱۰ درصد نرفتند (جز ظریف که خود نیامد).
اکنون برای مواجهه با همتی طوری حرکت می‌کنند که هم فردای پیروزی احتمالی سر سفره باشند و همتی اگر شکست خورد بگویند ما از کسی حمایت نکردیم.
اکثریت مطلق شخصیت‌های‌شان از همتی حمایت کردند؛ از سروش تا نبوی، از هادی خامنه‌ای تا روشنفکران سکولار. عده‌ای همچون خاتمی در قالب تشکر از انصراف مهرعلیزاده، غیر مستقیم از همتی حمایت کردند. تشکر از مهرعلیزاده اگر منجر به گرایش به سمت همتی نشود، چه معنایی دارد؟ ۱۵ حزب اصلاح طلب از همتی حمایت کردند. رسانه‌ها و شخصیت‌های حزب کارگزاران رسماً از همتی حمایت کردند، اما چرا حاضر نیستند به نام کلیت جریان حمایت کنند؟ چرا حمایت تجزیه‌ای می‌کنند، اما حمایت ترکیبی نمی‌کنند؟ چون نمی‌خواهند شکست از مردم را ثبت کنند تا طلبکاری بر جای خود باقی بماند. همتی در صحنه انتخابات از معاون سنی تا توئیت برای ظریف و هاشمی، تا زنان و حمله به اسلامیت نظام را دنبال کرد، اما هنوز نتوانسته است تکانی ایجاد نماید. بدون تردید اگر همتی رأی بالای ۲۰ درصد می‌داشت، اصلاح طلبان به عنوان عاملان پیروزی الگوی یکپارچه‌ای را به نمایش می‌گذاشتند؛ اما حمایت تک تک و تک حزبی و غیر مستقیم، حمایتی است که راه فرار را باقی می‌گذارد. پیروزی همتی از آنان است، اما شکست همتی ربطی به آنان ندارد و به رد صلاحیت جهانگیری و پزشکیان ارجاع خواهند داد. این سیاست نخ نما شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار