پلیس: می‌دانیم برخی سازمان‌های دولتی ارز دیجیتال استخراج می‌کنند
کد خبر: 1050184
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PCS
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰

 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۷۰‌هزار ماینر در کشور خبر داد و گفت: ما خبر داریم بعضی سازمان‌ها و دستگاه‌ها در زمینه استخراج رمز ارز‌ها فعالیت دارند و با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
سردار محمدرضا مقیمی درباره برخورد پلیس با استخراج غیرقانونی رمز ارز‌ها گفت: در مورد دستگاه‌های ماینر یا همان استخراج رمز ارز‌ها باید بگویم که این دستگاه‌ها قاچاق هستند و علاوه بر آن استفاده غیرمجاز آن‌ها از صنعت برق کشور، تبعات سویی در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی از جمله قطع برق در پی دارند که پلیس موظف است با آن‌ها برخورد کند.
وی با بیان اینکه از ابتدای گسترش رمز ارز‌ها در جهان ما تا کنون در کشورمان نزدیک به ۷۲‌هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط کرده‌ایم، گفت: از ابتدای امسال حدود ۳هزار دستگاه ماینر کشف و ضبط شده که ما این موارد را به حوزه‌های مربوطه تحویل داده و با متخلفان نیز برخورد شده است.
دستگاه‌های استخراج رمز ارز نو نیستد و به صورت دست دوم و به عنوان دستگاه خارج از استفاده به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند به طوری که عمر مفید آن‌ها طی شد و علاوه بر هزینه‌بری، برق بیشتری مصرف می‌کند.
به گفته وی استخراج رمز ارز‌ها در سه قسمت خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی انجام می‌شود که پلیس با آن‌ها برخورد قانونی می‌کند و طی این مدت افرادی را در همین زمینه دستگیر کرده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا به ایسنا گفت: ما خبر داریم که بعضی از سازمان و دستگاه‌ها نیز در این زمینه فعال هستند که با آن‌ها برخورد می‌شود، اما بعضی‌ها مجوز گرفته‌اند، یعنی برقشان را هم خودشان تولید می‌کنند و برای تأمین برق، باری به شبکه‌های سراسری وارد نمی‌کنند. این موارد در فضا‌هایی که ایجاد کرده‌اند در حال فعالیت هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار