صالحی امیری: به ۱۵ فدراسیون حاضر در المپیک کمک ویژه می‌شود/ در مورد پرچمدار تصمیم می‌گیریم
کد خبر: 1049980
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P9A
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
رییس کمیته ملی المپیک گفت: سازمان برنامه ریزی و بودجه قرار است به ۱۵ فدراسیون حاضر در المپیک توکیو کمک ویژه کند و در جلسه بعدی ستاد عالی بازی‌ها نیز در مورد پرچمدار تصمیم‌گیری می‌کنیم.
رضا صالحی امیری در مورد روند انجام کار‌های کاروان بیان کرد: روند کار‌های ما طبق برنامه دنبال می‌شود. تقریبا بیش از ۹۰ درصد برنامه‌های اجرایی در مسیر اقدام و تصمیم گیری است. تعداد سهمیه‌های ما ۶۲ است که هشت خانم داریم و بقیه مرد هستند. در خصوص ارز نیز ارز مورد نیاز را از بانک مرکزی تامین کردیم، لباس نیز انتخاب شده و در حال تولید است.

او ادامه داد: زمان اعزام و بازگشت تیم‌ها مشخص شده است و در حال نهایی کردن بلیت‌ها هستیم و به دلیل اینکه به صورت محدود امکان اعزام داریم، تعداد پرواز‌ها زیاد است و تیم‌ها به صورت جداگانه اعزام می‌شوند. در مورد اسکان کادرخبری و همراهان کاروان هم تعیین تکلیف شده است.

صالحی امیری در مورد کمک مالی به فدراسیون‌ها گفت: برای کمک فدراسیون‌ها دو اقدام انجام دادیم. ۵۰ درصد بودجه را اختصاص دادیم و علاوه بر آن با دعوت از آقای نوبخت و جلسه مشترک او با روسای فدراسیون‌های المپیکی، قرار شد به ۱۵ فدراسیون حاضر در المپیک توکیو نظیر کشتی والیبال، تیراندازی، تکواندو بسکتبال کمک ویژه انجام شود و مقرر شد موضوع توسط وزیر و من پیگیری شود. لیست نیازمندی‌های فدراسیون‌ها که به تایید ما رسیده نیز به نوبخت ارجاع می‌شود تا تامین کنند. تاکنون دولت هیچ کوتاهی نداشتند. براساس آخرین گزارشی که از سرپرست کاروان داشتم، هیچ چالشی برای حضور فعال کاروان در المپیک نداریم.


او در مورد برنامه‌های فرهنگی کاروان تصریح کرد: در یک هفته اخیر دو جلسه با مسئولان وزارت امور خارجه، کادر سرپرستی و سفیر ایران در ژاپن داشتم تا پیش نیاز‌های حضور ما بررسی شود. در جلسه روز گذشته چند برنامه جمع بندی شد از جمله برگزاری نمایشگاه ایران زیبا، نمایش فیلم با زیر نویس ژاپنی یا انگلیسی و نمایشگاه صنایع دستی در محل سفارت. همچنین هدایایی در تهران تولید می‌کنیم و برای دهکده ورزشکاران، خود ژاپنی‌ها و ایرانیان مقیم ژاپن می‌فرستیم. در مجموع هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم. جلسه ستاد عالی بازی‌ها هم هفته آینده برگزار می‌شود. تمام ظرفیت کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون‌ها درگیر اردو‌ها و کسب سهمیه است.

صالحی امیری در مورد انتخاب پرچمدار گفت: سعی می‌کنیم در جلسه بعدی ستاد عالی بازی‌ها تصمیم گیری کنیم و پیشنهاداتی مطرح شده است.

او در مورد برگزاری مراسم بدرقه کاروان تاکید کرد: جلسه مشترک من، سرپرست کاروان و ستاد فرهنگی برگزار شد و هفته آینده تفاهم نامه امضا می‌کنیم. اجرای اصلی برنامه‌ها در اراضی تپه‌های عباس آباد را تعریف کردیم که برای هفته المپیک تعریف شده است تا هر شب یک برنامه داشته باشیم. برای بدرقه کاروان اگر نتوانیم آن را در فضای بسته مثل سالن همایش‌ها برگزار کنیم، در فضای روباز این کار را در نیمه اول تیرماه انجام می‌دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار