تمرکز پلیس بر سرشبکه‌های قاچاق و فساد اقتصادی
کد خبر: 1049909
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P81
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
فرمانده ناجا تمرکز بر پیگیری پرونده‌های مرتبط با سرشبکه‌های قاچاق و فساد اقتصادی را از اولویت‌های پلیس برشمرد و گفت: با قدرت و بر مبنای قانون با کسانی که مانعی بر سر راه تولید بوده و به اقتصاد کشور ضربه می‌زنند برخورد می‌کنیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در همایش رؤسای پلیس امنیت اقتصادی سراسر کشور اظهار داشت: انصافا علیرغم عمرکوتاه پلیس امنیت اقتصادی شاهد اقدامات بزرگی در این پلیس هستیم و با وجود افزون شدن مأموریت‌های مقابله با ویروس کرونا، همکارانم در این پلیس در انجام وظایف خود خوش درخشیده اند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دغدغه و انتظار مردم در مباحث حوزه اقتصادی تصریح کرد: مردم توقع دارند وضعیت اقتصادی سامان یافته و بهبود یابد و پلیس امنیت اقتصادی ناجا می‌تواند در ساماندهی وضعیت اقتصادی مؤثر باشد.

سردار اشتری با اشاره به شعار سال تأکید کرد: تحقق شعار سال در جهت رونق اقتصادی و رفع موانع تولید باید از اولویت‌های کاری پلیس امنیت اقتصادی باشد چراکه با رونق تولید و گشایش‌های اقتصادی بخشی از مشکلات مردم حل می‌شود.

وی با اشاره به کارکرد و مأموریت پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: پیشبرد اهداف این پلیس نیازمند توسعه اشراف اطلاعاتی است و در کنار این مهم، باید فضای حقیقی و مجازی را رصد و با حضور میدانی در بازار‌های کسب و کار بر تسلط اطلاعاتی خود بیفزاییم.

سردار اشتری، مطالبه گری از سازمان‌های متولی برای رفع موانع اقتصادی و بهبود وضعیت را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و افزود: باید به صورت کارشناسانه و عالمانه، سهم همه دستگاه‌ها در روند ساماندهی اقتصادی مشخص شود و در واقع نسخه شفاف و کارشناسی پلیس از وضعیت موجود می‌تواند گره گشا و مؤثر واقع شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این که امروز پلیس به واسطه اجرای دقیق قانون جایگاه خوبی میان مردم و مسئولان دارد، تصریح کرد: باید در سطح راهبردی و در طیف کلان، میان و خرد موضوعات اقتصادی را رصد، آسیب شناسی و متناسب با موقعیت، اقدامات کاربردی، عملیاتی و تاکتیکی انجام دهیم.

سردار اشتری با اشاره به استقرار پلیس در گمرکات و مبادی رسمی تصریح کرد: حضور پلیس در گمرکات دارای مصوبه و قانونی است و این حضور به نفع اقتصاد کشور و جلوگیری از فرآیند قاچاق است.

وی با تأکید بر لزوم تقویت پلیس گمرک تصریح کرد: مقدمه تقویت پلیس گمرک ایجاد زیرساخت‌های لازم برای فعالیت این پلیس، در اختیار گذاشتن ابزار و امکانات لازم و دسترسی به بانک‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی است و مسئولان مربوطه به منظور تقویت پلیس گمرک در اجرای مأموریت هایش جدی‌تر ورود کنند.

سردار اشتری تمرکز بر پیگیری پرونده‌های مرتبط با سرشبکه‌های قاچاق و فساد اقتصادی را از دیگر اولویت‌های این پلیس برشمرد و افزود: با قدرت و بر مبنای قانون با کسانی که مانعی بر سر راه تولید هستند و به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کنند برخورد می‌کنیم.

وی جلوگیری از خروج کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم از مرز‌ها را از دیگر اقدامات مطلوب پلیس امنیت اقتصادی برشمرد و تصریح کرد: دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی اقتصادی باید ضمن اصلاح فرآیند‌های فسادزا از امکان وقوع قاچاق جلوگیری کنند.

سردار اشتری ایجاد امنیت در بازار‌های پولی و سرمایه‌ای را از دیگر وظایف ذاتی متولیان اقتصاد کشور برشمرد و عنوان کرد: مردم امروز قدردان پلیس هستند و طبق نظرسنجی‌های برون سازمانی اعتماد به پلیس افزایش یافته که این در نتیجه زحمات همه همکارانم در اقصی نقاط کشور است.

فرمانده ناجا ادامه داد: بر اساس قانون و به منظور تحقق منویات و انتظارات مقام معظم رهبری مدظله العالی مأموریت‌ها را هوشمندانه و مقتدرانه دنبال می‌کنیم.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار