ترویج مصرف بهینه انرژی رسالت روابط عمومی ها در سال 1400
کد خبر: 1049118
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OvG
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان:
آموزش الگوی صحیح مصرف، براي جلوگيري از مصرف بي رويه آب، برق، گاز و ديگر حامل هاي انرژي با ابزارهاي نوین تبليغاتي واطلاع رساني ،مهمترين وظيفه روابط عمومي با توجه به کاهش شدید بارندگی، کم آبی و شرایط اقتصادی، ترويج مصرف بهينه انرژی است.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، سید مصطفی علوی مدیرعامل این شرکت با اشاره به اينكه مصرف بهينه و صحیح حامل های انرژی بعنوان يك اصل در جامعه مطرح است، افزود: روابط عمومی، هنر جامعه شناسی، مردم‌داری و یک دانش جنرال است؛ که بخشی از آن ذاتی و بخشی مهارتی بوده که باید با برنامه‌ریزی و بهره مندی صحیح از تکنولوژی، نیازها وانتظارات مشترکین و دغدغه های سازمان را برآورده ساخت.

وی، با تآکید بر اثر بخشی بسیار زیاد رسانه های جمعی در فرهنگ سازی و الگو سازی به مخاطبین گفت: برای استفاده از این فرصت، روابط عمومی باید با مشارکت صدا و سیمای استان و رسانه های مکتوب و الکترونیک اقدام به تولید اخبار اطلاع رسانی، برنامه های تلویزیونی و رادیویی نموده تا بتواند گام موثری در توسعه فرهنگ صحیح استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی بردارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: فلسفه وجودي روابط عمومي ها تعامل با جامعه و تنوير افكار عمومي و جلب مشاركت هاي مردمي است و مي توانند با فرهنگ سازي و گفتمان سازي در سازمان و جامعه موثر باشد.

وي، آگاهي بخشي مناسب از فعالیت های انجام شده، ايجاد مشاركت هاي عمومي براي كمك در رفع آسيب ها و چالش هاي مهم شرکت، معرفي ظرفيت ها و توانمندي های بخش هاي مختلف شرکت و همچنین گسترش و تعميق فرهنگ كار و تبيين مباني ارزشهاي اسلامي و انقلابي و نقش آثار آن به شكوفايي اقتصادي را از ديگر وظايف روابط عمومي برشمرد.

مهندس علوی، با اشاره به شرایط کرونا و آثار مخرب آن در وضع معیشتی جامعه، روابط اجتماعی و نشاط مردم، تصریح کرد: امسال باید اقدامات فرهنگی مناسبی برای روحیه سازی، امید آفرینی و نشاط در شرکت برنامه ریزی و اجرا گردد.

وی، همچنین تاکید کرد: ارائه مطلب و محتوا به مخاطبین باید به موقع و ازغنای مطلوبی برخوردار باشد، با توجه به اینکه درفصل سرد سال پیک مصرف گاز است، باید از اکنون برای محتوا سازی موضوع صرفه‌جویی برنامه ریزی شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه، متاسفانه در فضای مجازی بعضاً پیام ها و اطلاعات منفی منتشر می شود که تشویش اذهان عمومی و فشارهای روانی را بر مردم تحمیل می کند، گفت: روابط عمومی باید از این فضا به عنوان یک بستر مهم اطلاع رسانی استفاده حداکثری را برده و برای اعتماد سازی و آرامش مردم تلاش کند.

وی، در خاتمه خاطر نشان کرد :هر برنامه و اقدامی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی زمانی موثر خواهد بود که با همکاری و مشارکت مردم شریف استان در رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه همراه باشد لذا امید است با اقدامات انجام گرفته و مشارکت و همیاری مردم فهیم استان شاهد کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی در اقصی نقاط استان باشیم.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار