کتابخوانی از شیوه های مؤثر تبلیغ و ترویج معارف دینی است
کد خبر: 1049099
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oux
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان:
حجت الاسلام حقیان، به اهمیت کتابخوانی در زمینه ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: کتابخوانی از شیوه های مؤثر تبلیغ و ترویج معارف دینی است.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، حجت الاسلام رضا حقیان، امروز(3 خرداد) در مرامسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی« معجزه تذکر لسانی»، اظهار داشت: یکی از شیوه های تبلیغ و ترویج آموزه های دینی مسابقات کتابخوانی است.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان، افزود: هرساله چندین مسابقه کتابخوانی به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با هدف ترویج و نهادینه سازی فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه همه در برابر فریضتین امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستیم، ابراز کرد: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در بسیاری از کشور‌های مسلمان و غیرمسلمان پذیرفته شده که هم متولی حکومتی دارد و هم مردم جایگاه خودشان را در آن پیدا کرده‌اند.

حجت الاسلام حقیان با اشاره به اهمیت مطالعه و کتاب خوانی در زمینه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و همچنین با اشاره به اینکه تذکر لسانی وظیفه ای همگانی است، افزود: اگر ما معنای واقعی امر به معروف و نهی از منکر را بتوانیم برای مردم تبیین کنیم مردم متوجه می‌شوند که شیرین‌ترین، جذاب‌ترین و کارسازترین تعامل اجتماعی بین مومنان و در بین مردم همین امر به معروف و نهی از منکر است.

وی در ادامه  با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی« معجزه تذکر لسانی» افزود: این مسابقه کتابخوانی به مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان و با همکاری آموزش و پرورش استان برگزار شد.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با اشاره به اینکه این مسابقه در گستره کشوری برگزار شد، افزود: از سراسر کشور جمع زیادی در این مسابقه شرکت کردند.

وی بیان کرد: پس از ارزیابی اولیه در دبیرخانه این مسابقه کتابخوانی و تصحیح الکترونیکی 162 نفر به بخش نهایی مسابقه راه یافتند.

حجت الاسلام حقیان افزود: در بخش نهایی تعداد 20 نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه به عنوان منتخب این مسابقه کتابخوانی معرفی شدند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار