کتاب «هادی» روانه بازار شد
کد خبر: 1047785
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OZl
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
رمان «هادی» نوشته محمدرضا هوری توسط انتشارات کتابستان منتشر شد. این رمان درباره برهه‌ای از زندگی حضرت امام هادی (ع) است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  به نقل از روابط عمومی کتابستان، ادبیات داستانی در سال‌های اخیر سهم بسزایی در اقبال عمومی به سوی تاریخ اسلام داشته است. با وجود کثرت آثار تاریخی مقاطعی از تاریخ دست نخورده و بکر مانده است و توجه نویسندگان غالباً به زمان‌هایی است که منابع بیشتری برای پرداخت دارند. یکی از مقاطع حساس در تاریخ زندگانی ائمه (ع) سرآغاز دوره دوم خلافت عباسیان است که با خلافت متوکل آغاز می‌شود.

محمدرضا هوری در اولین تجربه نویسندگی خود سراغ این زمانه کمتر شناخته شده برای مخاطب رفته است. پرداخت کم به زمانه امامین عسکریین (ع) و شرایط و محیط مبارزه این دو امام همام و وضعیت فرهنگی- اجتماعی و مناسبات آن دوره اسلامی بیش از پیش خواندن این کتاب را جذاب می‌کند. رمان «هادی» راوی برهه ۱۵ ساله حضور اجباری امام هادی (ع) در پایتخت اسلامی، سامرا در زمان خلافت متوکل علی‌الله است. معطوف شدن حواس‌ها به امام باعث می‌شود تا دربار از آنچه در قصر می‌گذرد بی‌خبر باشند. منتصر ولیعهد جوان خلیفه که شخصیت اصلی داستان است در چند جبهه مختلف وارد مبارزه می‌شود. از بین بردن امام افتخاری است که او می‌خواهد به تنهایی نصیب خویش کند. مبارزه دیگر او رقابت با برادرش است تا خود را به پدر و بزرگان بنی‌عباس ثابت و تخت خلافت را از آن خود کند، اما در کوران حوادث علاقه او نسبت به کنیز مخصوص خلیفه، او را در دوراهی بین عشق و قدرت قرار می‌دهد و...

این رمان در ۲۸۸صفحه و با قیمت ۴۸هزار تومان روانه بازار نشر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار