رکوردشکنی "صحا" در ارائه تسهیلات و صدور ضمانتنامه‌ها
کد خبر: 1047562
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OWA
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از رشد ۷۰ درصدی در ارائه تسهیلات، رشد ۳۰ درصدی صدور ضمانت‌نامه و جابجایی رکورد ۲۱ ساله صحا خبر داد.
 رضا نقی پور اصل با اعلام این خبر اظهار کرد: میزان دقیق تسهیلات مالی اعطایی صندوق به متقاضیان در سال ۱۳۹۹ معادل ۱۳۷۵ میلیارد ریال است که این میزان حاکی از رشد ۷۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ و بیشترین میزان تسهیلات اعطایی در دوره ۲۱ ساله از زمان آغاز فعالیت صندوق تاکنون است.

رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اشاره به ضمانت‌نامه‌های صادره توسط صحا، گفت: ارزش ضمانت‌نامه‌های صادره در سال ۱۳۹۹ معادل ۱۱۱۰ میلیارد ریال است که ضمن رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، به بالاترین میزان خود از زمان شروع فعالیت‌های صندوق تاکنون رسیده، به طوری که این میزان صدور ضمانت‌نامه، ثبت عملکرد جدیدی را در ارائه تسهیلات اعتباری رقم زده است.

مدیرعامل صحا در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات و معضلات پیش روی همه کسب و کارها به ویژه در حوزه صنایع پیشرفته تلاش شده تا بالاترین سطح خدمات اعتباری به شرکت‌های فناور در راستای اخذ، اجرا و ایفای تعهداتشان در قبال قراردادهای فنی و تخصصی با کار فرمایان ارائه شود، به نحوی که ظرفیت انعقاد و اجرای قراردادها به میزان رقمی بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد ریال برای کشور در حوزه صنایع پیشرفته فراهم شود.

وی تصریح کرد: در سال جهش تولید در صندوق حمایت از صنایع پیشرفته شاهد بیشترین مصوبات در تسهیلات با مبلغی بالغ بر ۱۵۵۷ میلیارد ریال و مصوبات در ضمانت‌نامه‌ها با مبلغی بالغ بر ۱۷۸۳ میلیارد ریال، بیشترین وصول مطالبات و بسته شدن تعداد قابل توجهی از حسابهای سنواتی مربوط به دهه ۸۰ بودیم و همه این‌ها در سالی اتفاق افتاده است که بیماری کرونا موجب شد تا صحا نتواند از همه ظرفیت‌های خود به ویژه در حوزه نیروی انسانی استفاده کند.

به نقل از روابط عمومی صحا، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، مهمترین چالش پیش روی این صندوق را در سال ۱۴۰۰ افزایش سرمایه آن دانست و ابراز امیدواری کرد: با حمایت بیش از پیش وزارت صمت این مهم در سال جدید تحقق یافته تا این مجموعه بتواند شرکت‌های بیشتری را در حوزه صنایع های‌تک و فناور تحت حمایت قرار دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار