زندان و دیه مجازات شلیک مرگبار
کد خبر: 1046580
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OGK
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
کارگر تأسیسات ساختمان که متهم است یکی از دوستانش را به قتل رسانده است به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:   ۱۰ آذر‌سال‌۹۸، مأموران پلیس از کشف جسد مرد جوانی در خودروی وانت در جاده جاجرود باخبر و راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها نشان می‌داد آن مرد با شلیک گلوله به سرش به قتل رسیده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه مأموران دریافتند شروین آخرین بار به ملاقات یکی از دوستانش به نام فرهاد رفته است.

با بدست آمد این سرنخ، فرهاد ۴۰‌ساله بازداشت شد. او در پلیس‌آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت، اما با انکار شلیک عمدی گفت: «من و شروین سال‌ها همکار بودیم. ما در ساختمان‌های نیمه ساز کار‌های مربوط به تأسیسات را انجام می‌دادیم و در این سال‌ها هیچ مشکل و اختلافی نداشتیم.»

او در خصوص روز حادثه گفت: «آن روز من و شروین با هم شیشه مصرف کرده بودیم و حال طبیعی نداشتیم. شروین از من خواست برای تفریح به جاده جاجرود برویم. قبول کردم و وقتی به جاجرود رسیدیم او خودرو را متوقف کرد و کنار جاده ایستادیم. درحال صحبت بودیم که ناگهان شروین اسلحه‌ای که همراهش بود را از جیبش درآورد تا آنرا به من نشان دهد. نمی‌دانستم اسلحه مسلح است و کار با آن را بلد نبودم. وقتی آنرا از شروین گرفتم دستم را روی ماشه گذاشتم که ناخواسته یک تیر شلیک شد و به سر شروین خورد.»

متهم در آخر گفت: «خیلی ترسیده بودم به همین خاطر بلافاصله از ماشین پیاده شدم و از ترس اسلحه را زیر ماشین انداختم. سپس با اورژانس تماس گرفت و فرار کردم.»

با ثبت این توضیحات متهم به اتهام قتل عمد راهی زندان شد و پرونده در اولین جلسه روی میز هیئت قضایی شعبه‌چهارم دادگاه قرار گرفت.

در آن جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. سپس همسر مقتول در حالی‌که عکس شوهرش در دستانش بود ایستاد و گفت: «صاحب یک دختر چهار ساله و یک پسر هشت ساله هستم. سال‌ها در تهرانپارس مستأجر بودیم تا اینکه شش‌ماه قبل در رودهن خانه خریدیم و به آنجا اسباب کشی کردیم. متهم بعد از سکونت ما در رودهن همراه همسر و سه فرزندش به آنجا آمد و یک خانه اجاره کرد. او وضع مالی خوبی نداشت به همین خاطر شوهرم همیشه به او کمک می‌کرد تا اینکه برای قرارداد اجاره خانه ۱۰‌میلیون تومان به فرهاد قرض داد و قولنامه را هم به نام خودش نوشت.»

آن زن در حالی‌که گریه می‌کرد ادامه داد: «فرهاد مرد شروری است و بار‌ها همسایه‌ها به شوهرم تذکر داده بودند تا رفت و آمدهایش را با او کم کند. او حتی یک بار پدرش را هم تهدید به قتل کرده بود. او محبت‌های شوهرم را نادیده گرفت وبا بی‌رحمی شوهرم را کشت حالا مدعی است قتل ناخواسته اتفاق افتاده است. فرزندانم برای او درخواست قصاص دارند.»

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و بار دیگر ماجرا را شرح داد و گفت قتل عمدی نبوده و قصد شلیک نداشته است.

در پایان هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده متهم را از قتل عمدی تبرئه و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه و سه‌سال زندان محکوم کرد.

این حکم با اعتراض اولیای‌دم به دیوان عالی کشور فرستاده شد تا اینکه با بررسی دوباره اوراق پرونده، سرانجام رأی صادره از سوی قضات یکی از شعبات آن مورد تأیید قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار