«گاندو» روی اعتماد عمومی تأثیر مثبت داشته است
کد خبر: 1045715
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O2N
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
نتایج یک نظرسنجی درباره «گاندو» و مسئله نفوذ
نتایج نظرسنجی یک مؤسسه افکارسنجی دانشگاهی معتبر در مورد فصل دوم سریال گاندو نشان می‌دهد این سریال باعث افزایش اعتماد به نظام و صداوسیما شده است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  روابط عمومی شبکه ۳ سیما اعلام کرد: نتایج نظرسنجی یک مؤسسه افکارسنجی دانشگاهی معتبر در مورد فصل دوم سریال «گاندو» نشان می‌دهد این سریال باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات و افزایش اعتماد به نظام شده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که از ۱۷ تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ انجام شده است، ۷ /۸۵ درصد از مخاطبان این سریال، موضوعات مطرح شده در آن را بسیار زیاد یا تا حدی نزدیک به واقعیت می‌دانند. از سوی دیگر، ۲/ ۴۳ درصد از بینندگان این سریال معتقدند پس از دیدن آن، علاقه‌شان به انگلستان کمتر شده است. همچنین ۹/ ۵۱ درصد مخاطبان گاندو۲ نیز بعد از دیدن این سریال، ابراز کرده‌اند علاقه‌شان پس از تماشای سریال، به امریکا کمتر شده است. اما در بخش مهم‌تر این نظرسنجی از مردم پرسیده شده که آیا فصل دوم سریال گاندو، تأثیری بر اعتماد مردم به نیرو‌های امنیتی کشور، سازمان اطلاعات سپاه، سپاه و صداوسیما داشته است یا نه؟ در پاسخ، مخاطبان این سریال عنوان کرده‌اند ۴/ ۸۶ درصد اعتمادشان به نیرو‌های امنیتی، ۵/ ۸۲ درصد به سازمان اطلاعات سپاه کشور، ۸/ ۷۳ درصد به سپاه و ۷/ ۶۵ درصد نیز به صداوسیما افزایش یافته است. در ادامه از مخاطبان گاندو پرسیده شده که آیا تماشای فصل دوم گاندو بر تمایل آن‌ها به مشارکت در انتخابات تأثیری داشته است یا نه؟ در پاسخ، ۴/ ۳۳ درصد بعد از دیدن این سریال، تمایل‌شان به شرکت در انتخابات افزایش یافته است، سپس از مخاطبان این سریال پرمخاطب پرسیده شده که آیا فصل دوم گاندو به طور کلی در ترسیم مسئله نفوذ و تلاش سازمان‌های جاسوسی کشور‌های غربی برای نفوذ به ایران موفق بوده است یا نه؟ در پاسخ، ۳/ ۸۹ تا حد بسیار زیاد یا تا حدی موافقند که این سریال به اهداف خود دست یافته و در نشان دادن نفوذ سرویس‌های بیگانه موفق بوده است. در نهایت از مخاطبان این سریال پرسیده شده که با توجه به توقف پخش این سریال، ترجیح می‌دهند ادامه این سریال چه زمانی پخش شود؟ در پاسخ، ۴/ ۸۰ درصد مردم معتقدند این سریال باید تا قبل از انتخابات حتماً پخش شود. با بررسی این پاسخ‌ها، می‌توان دریافت که این سریال تا حد زیادی در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است و برخلاف تبلیغات برخی از مخالفان سرسخت و پرتوان سریال، این اثر بر افزایش اعتماد به نظام و به خصوص نیرو‌های امنیتی و حتی مشارکت در انتخابات تأثیر مثبت داشته و به هیچ وجه مایه افتراق در جامعه و نهاد‌های عالی نظام نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار