پاسخگویی به بیش از ۷۰ شبهه ناظر بر مسئله حجاب
کد خبر: 1045420
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nxc
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
در قالب کتاب «بی‌پرده با حجاب» منتشر شد
کتاب «بی‌پرده با حجاب» اولین کتاب تخصصی در حوزه پاسخگویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب از سوی انتشارات تلاوت آرامش منتشر شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: انتشارات تلاوت آرامش (ناشر تخصصی حوزه زن، حجاب و خانواده) که تا کنون بیش از نیم میلیون نسخه کتاب به چاپ رسانده، آخرین اثر خود را با نام «بی‌پرده با حجاب» نوشته نعیمه اسلاملو و آزاده اکبری در حوزه پاسخگویی به شبهات حجاب وارد بازار نشر کرده است. این کتاب در حقیقت اثری پژوهشی است که حاصل بیش از ۱۷ سال کار میدانی تخصصی مؤسسه فرهنگی‌- هنری خیبر است. سؤالات و چالش‌های احصاشده در طول این فعالیت ۱۷ ساله، به صورت پراکنده در بیش از ۲۰ کتاب قبلی این مؤسسه ارائه شده، اما «بی‌پرده با حجاب» اولین کتاب تخصصی در احصا و پاسخگویی جامع به سؤالات و شبهات عفاف و حجاب است. همچنین در بررسی کتاب‌های موجود که به مسئله شبهات حجاب پرداخته‌اند، نمونه مشابه این اثر پژوهشی از نظر تعداد شبهات بررسی‌شده، به‌روز بودن و درنظرگرفتن نیاز مخاطب و نیز به لحاظ توجه به جامعیت، دقت و ایجاز در پاسخگویی، یافت نشد. از جمله ویژگی‌های این کتاب، پاسخگویی به بیش از ۷۰ شبهه ناظر بر مسئله عفاف و حجاب است که هم از زاویه برون دینی هم از زاویه درون دینی و به‌صورت کوتاه، جامع و دقیق است.

در این کتاب سعی شده است بدون اینکه اعتقاد به چیزی به ذهن خواننده تحمیل شود، با طرح سؤال‌های مبنایی، خواننده را به تفکر و تحلیل وادار کند، به همین دلیل در قسمت پاسخ‌ها، تا حد امکان از جمله‌های سؤالی استفاده شده است.

از دیگر ویژگی‌های این کتاب فصل‌بندی آن است که بر اساس نوع جهان‌بینی و میزان اعتقاد به اسلام در مخاطب که بسیاری از سؤالاتش ریشه در پرسش اصلی‌تر و مبنایی‌تر دارد و در واقع تکرار چند مفهوم اصلی، صورت گرفته است. با توجه به اینکه ریشه‌دارترین و پایدارترین رفتار‌های انسان نشئت‌گرفته از باور‌های اوست، رفع سؤالات و شبهات ذهنی مخاطب و کمک به او در راستای ساخت باور‌های صحیح یا بازسازی و غنی‌سازی باور‌های موجود، نقشی مهم و مبنایی در اصلاح و تغییر رفتار افراد دارد. این کتاب به مبلغان، طلاب، فعالان فرهنگی، مدیران، معلمان، استادان دانشگاه‌ها و تمام کسانی که کار فرهنگی در حوزه حجاب انجام می‌دهند، توصیه می‌گردد.

«بی‌پرده با حجاب» در هشت فصل و ۱۱۴ صفحه به قیمت ۳۰ هزار تومان وارد بازار نشر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار