شریعتمداری: حداقل حقوق بازنشستگان ۳۹ درصد افزایش خواهد یافت
کد خبر: 1043143
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NMt
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل پرداختی به بازنشستگان محترم با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۲۷ تومان در سال گذشته به عدد ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا می‌کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، محمد شریعتمداری در پایان جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در اجرای ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی که سازمان تأمین اجتماعی را مکلف می‌کند برای تعیین حداقل مستمری بازنشستگان، از کارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان در فواصل زمانی حداکثر سالی یک‌بار به دولت مراجعه و مصوبه هیئت وزیران را اخذ کند، پیشنهاد سازمان از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت مطرح شد.

وی افزود: در اجرای ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی که تکلیف می‌کند به هر صورت این حداقل نباید از میزان حداقل میزان مزد کارگر عادی کمتر باشد، دیروز در جلسه هیئت وزیران مصوبه مورد نیاز صادر شد.
شریعتمداری اظهار داشت: بر اساس این مصوب حداقل پرداختی به بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۲۷ تومان در سال گذشته به عدد ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا می‌کند، این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است.

وی افزود: بازنشستگان این امکان را پیدا می‌کنند که در فروردین ماه ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد به میزان ۳۹درصد مطابق آنچه برای کارگران در تعیین حداقل مزد اقدام شد، برخوردار باشند. البته این منهای آن عددی است که تحت عنوان همسان‌سازی مرحله دوم در روز‌های پایانی سال به صورت علی‌الحساب یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۶۰۰هزار نفر واریز کردیم که در مجموع مبلغی بالغ بر ۴ هزار هزار میلیارد تومان می‌شد و در ساعات پایانی سال ۱۳۹۹ به حساب بازنشستگان عزیز واریز شد. وی افزود: در سال ۱۴۰۰ با توجه به اینکه همسان‌سازی مرحله دوم در جلسه هفته گذشته هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی به تصویب رسید و به سازمان ابلاغ شد، امیدواریم این‌ها در کنار هم یک گشایش مناسبی را در زندگی بازنشستگان محترم ایجاد کند.

حذف ۲۴میلیون نفر از دریافت یارانه به صلاح نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حذف ناگهانی ۲۴میلیون نفر از جمعیت یارانه‌بگیر در شرایط کرونا به صلاح کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: بخش قابل ملاحظه‌ای از جمعیت ثروتمند کشور اصلاً برای دریافت یارانه ثبت‌نام نکرده‌اند و جزو گردونه دریافت کنندگان یارانه نیستند و بقیه هم که ثبت نام کرده‌اند حدود ۷۵میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هستند که در دهک‌های ده‌گانه تقسیم‌بندی شده‌اند.

وی گفت: با بررسی‌های انجام شده از طریق اطلاعات ثبتی که در اختیارمان است، حذف ناگهانی ۲۴میلیون نفر از این جمع در شرایط کرونا به صلاح کشور نیست و ما متناسب با دریافت اطلاعات دقیق‌تر از زندگی افراد می‌توانیم نسبت به حذف آن‌ها از دریافت یارانه اقدام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این زمینه مرکز تحقیقاتی ما در کنار پایگاه اطلاعات بایگانی مشغول کار است و به صورت مستمر و منظم در هر لحظه به هرگونه اطلاعات دقیقی دسترسی دارد تا اگر کسی مشمول دریافت یارانه نبود، آن را از گردونه حذف کند و از افرادی که در نوبت هستند طبق قانون جدید مجلس ثبت‌نام جدید به عمل آورد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار