یحیی سریع: بیش از ۱۲ هزار عملیات علیه سعودی‌ها انجام شده است
کد خبر: 1042188
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N7U
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
گزارش آماری از ۶ سال مقاومت یمن؛
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در گزارشی آماری اعلام کرد که در طول ۶ سال گذشته و از آغاز جنگ یمن بیش از ۱۲ هزار عملیات از سوی نیروهای ارتش این کشور علیه عربستان سعودی انجام شده است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در آستانه ششمین سالروز آغاز جنگ یمن، به میزان حملات ائتلاف متجاوز سعودی و مقاومت نیروهای یمنی پرداخت و آمارهایی را در این رابطه بیان کرد.

وی گفت که ائتلاف سعودی در طول ۶ سال گذشته بیش از ۲۶۰ هزار بار و از ابتدای سال جاری میلادی بیش از هزار بار مناطق مختلف یمن را بمباران کرده است و اغلب این حملات، مناطق غیر نظامی و شهروندان غیر نظامی را هدف قرار داده است و در این مناطق روستاها، منازل مسکونی، شهرها، مساجد و تاسیسات و مراکز دولتی و خصوصی هدف قرار گرفته است.

یحیی سریع خاطرنشان کرد که نیروهای مقاومت یمن طی ۶ سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۶۶ عملیات پایداری و ایستادگی در برابر تجاوزات سعودی‌ها داشته‌اند و چنین عملیاتی به آزادی بسیاری از اراضی یمن منجر شده و توانسته است به دشمن، خسارت جانی و نظامی وارد کند.

مشارکت ۱۷ کشور در جنگ یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: بیش از ۱۷ کشور در حملات هوایی، زمینی و دریایی ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان سعودی شرکت دارند.

وی گفت: میزان آمادگی یگانهای نظامی ما در ابتدای تجاوز دشمن به یمن از ۲۵ درصد بیشتر نبود اما با این وجود توانستیم با آنها مقابله کنیم. بیش از ۶ هزار و ۱۹۲ عملیات تهاجمی طی سالیان گذشته صورت گرفته است که ۱۶۷ رشته عملیات طی دو ماه انجام شده است.

یحیی سریع اعلام کرد: یگانهای تک تیرانداز ما بیش از ۵۴ هزار و ۲۵ مورد عملیات در جبهه های مختلف جنگ انجام داده اند که طی آنها هزاران مزدور و شمار زیادی از نظامیان سودانی و سعودی به هلاکت رسیدند.

وی افزود: در همین حال یگان مهندسی ارتش و کمیته های مردمی نیز بیش از ۱۰ هزار و ۵۶۰ مورد عملیات انجام دادند که طی آن استحکامات و پادگانها و جنگ افزارها و تجمعات دشمن را هدف قرار دادند. یگان ضد زره ارتش و کمیته های مردمی بیش از ۶ هزار و ۳۸۵ عملیات انجام دادند که طی آن جنگ افزارها و خودروهای زرهی و نفربرهای دشمن را هدف قرار دادند.

یحیی سریع افزود: یگانهای توپخانه یمن نیز بیش ۵۹ هزار‬ و‬ ۸۵۲‬ حمله و عملیات پشتیبانی طی سالهای مقاومت انجام داده اند. تعداد موشکهای زلزال که توسط یگان توپخانه مورد استفاده قرار گرفته ۱۰ هزار موشک بوده است.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای ضد هوایی یمن نیز بیش از هزار و ۵۳۴ عملیات انجام داده اند که باعث هدف قرار دادن هواپیماهای دشمن و مجبور کردن آنها به فرار شده است. نیروهای ضد هوایی موفق شدند بیش از ۴۵۴ هواپیمای وابسته به ائتلاف متجاوز را طی این سالها سرنگون کنند و در هزار و ۸۰ مورد هواپیماهای مهاجم را فراری دادند.

نیروهای دریایی و دفاع ساحلی یمن بیش از ۳۴ عملیات نظامی بی نظیر و منحصر به فرد انجام داده اند. یگان موشکی نیز بیش از هزار و ۳۴۸ عملیات انجام داد که طی آن از موشکهای بالستیک استفاده کرده است.

تاسیسات نظامی عربستان در تیررس مقاومت یمن

۴۹۹ موشک بالستیک نیروهای یمنی به اهداف و تاسیسات نظامی وابسته به عربستان سعودی و امارات اصابت کرده است و ۸۴۹ فروند موشک نیز به مقرها و تاسیسات و مراکز دشمن و مزدوران آنها در داخل اراضی یمن شلیک شده است. یگان پهپادی یمن نیز بیش از ۱۲ هزار و ۶۲۳ عملیات انجام داده است که هزار و ۱۵۰ مورد عملیات تهاجمی بوده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچکدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن دهها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار