تأمین ۱۸ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور با مشاغل خانگی برکت
کد خبر: 1042091
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N5v
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۱
تولید ۳۰ هزار تن گوشت قرمز و ۲۳۳ هزار تن شیر از جمله دستاورد‌های طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام است.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: مدیرعامل بنیاد برکت گفت: طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور اجرا شده در مناطق محروم و روستایی علاوه بر ایجاد شغل برای ۳۰۰ هزار متقاضی اشتغال، باعث تولید محصولات قابل توجه و فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله پرورش دام سبک و سنگین، طیور، آبزیان، محصولات گلخانه‌ای، قارچ، زنبور عسل، تولید پوشاک و بافت فرش شده است. امیرحسین مدنی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در رسته پرورش دام سبک و سنگین باعث تولید ۳۰ هزار تن گوشت قرمز و ۲۳۳ هزار تن شیر شده که ۱۹ هزار تن گوشت قرمز و ۱۶۳ هزار تن شیر از این مقدار به عملکرد سال ۹۹ اختصاص دارد.


مدیرعامل بنیاد برکت یادآور شد: تولید این مقدار گوشت معادل ۱۸ درصد نیاز کشور است و از خروج ۱۵۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می‌کند. وی در تشریح دیگر محصولات طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: تا پایان سال‌جاری ۴ هزار و ۳۷۲ تن گوشت سفید از مشاغل خرد و خانگی در عرصه پرورش طیور حاصل شده است. در همین مدت، ۳ هزار و ۷۱۷ تن گوشت سفید آبزیان نیز به وسیله کارآفرینان بنیاد برکت تولید و به بازار عرضه شده است. مدنی با اشاره به راه‌اندازی بیش از ۲ هزار طرح اشتغالزایی برکت در حوزه کشاورزی اظهار داشت: راه‌اندازی این تعداد طرح، تولید ۳ هزار و ۱۶۵ تن محصولات گلخانه‌ای و پرورش ۳ هزار و ۳۷۲ تن قارچ را به دنبال داشته است.


به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۲ هزار و ۳۰۵ طرح اجتماع‌محور این بنیاد در حوزه پرورش زنبور عسل باعث تولید ۲ هزار و ۶۲۴ تن عسل شده است که یک‌هزار و ۴۸۰ تن آن مربوط به مشاغل راه‌اندازی شده در سال ۹۹ می‌شود. وی در ادامه، فعالیت گسترده بنیاد برکت در حوزه تولید پوشاک را مورد توجه قرارداد و افزود: اقدام به راه‌اندازی ۶ هزار و ۲۱۴ طرح اشتغالزایی در این حوزه کرده‌ایم که موجبات تولید و دوخت ۶ میلیون و ۴۲۷ هزار دست لباس را در پی‌داشته است. از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار لباس در سال ۹۹ دوخته شده است.
مدنی یادآور شد: کارآفرینان بنیاد برکت تا به امروز موفق به بافتن ۶۲ هزار و ۳۸۸ مترمربع فرش شده‌اند که ۳۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع آن مربوط به امسال می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار