عکس نگاشتی در تکریم خاطره آیت الله سید نورالدین حسینی هاشمی
کد خبر: 1041682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MzK
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
«محمدرضاکائینی» منتشر کرد
رویدادهای های تاریخی اسفند ماه، به گونه ای غریب، با مناسبات استعماری انگلستان با ایران، گره خورده است!

سرویس تاریخ جوان آنلاین: محمد رضا کائینی، دبیر صفحه تاریخ روزنامه جوان، در تازه‌ترین یادداشت خود در صفحه ایسنتاگرامش نوشت:

رویدادهای های تاریخی اسفند ماه، به گونه ای غریب، با مناسبات استعماری انگلستان با ایران، گره خورده است! از سوم اسفند ماه سالروز کودتای هزار و‌ دویست و نود و نهِ رضاخان گرفته، تا چهارده اسفند سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق، شانزده اسفند سالروز اعدام جاجعلی رزم آرا، بیست و سه اسفند سالروز درگذشت آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی و بیست و نه اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران. در این میان و البته از همین جنس اما، مناسبتی مغفول هم وجود دارد که عبارت است از: دهم اسفند، سالروز رحلت آیت الله سید نورالدین حسینی الهاشمی، از مبارزان دیرپا با استعمار انگلستان در شیراز و موسس "حزب برادران" در این شهر. در روز های پیشین، از فیلم مستندی به نام "نائب الامام" در باب مجاهدات ضد استعماری آن بزرگ، رونمایی گشت که امید می برم نمایش عمومی آن نیز، آغاز شود و به علاقمندان در این باب، اطلاعات بیشتری دهد.


اما تصویر ذیل آمده، داستانی جالب دارد. در سال هزار و سیصد و پنج، دبیر کنسولگری انگلستان در شیراز، اقدام به شرابخواری و بدمستی در انظار عمومی کرد و حساسیت و انزجار بدنه متدین این شهر را، بر انگیخت! آقا سید نورالدین-که قدرت و نفوذ اجتماعی فراوان داشت-در حضور مردم، بر این وابسته سفارت انگلستان حد شرعی جاری کرد! به عکاس هم سپرد تا این صحنه را ثبت و پخش کند، که باعث عبرت همگنانِ این عنصر خاطی گردد!


و ماحصل کلام اینکه: کینه شتری امپراطوری انگلستان از علمای شیعه، مسبوق به سابقه است. ریشه آن را باید در شکست هایی چون: قرارداد های رژی، رویترز، هزار و نهصد و‌ نوزده و نیز رویدادهایی چون: نهضت مشروطیت، نهضت ملی و انقلاب اسلامی جست و جو کرد. سمپاشی ها و اشتلم های آنان نیز در تلویزیون های وابسته و فضای مجازی در این باره، امری غریب و غیر منتظره نیست! به آن محل نگذارید!

عکس نگاشتی در تکریم خاطره آیت الله سید نورالدین حسینی هاشمی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار