آسیب کرونا به ۷۰ درصد مشاغل خدماتی
کد خبر: 1041167
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mr1
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ۷۰ درصد مشاغل در حوزه خدماتی کشور در اثر شیوع کرونا آسیب دیده‌اند و خیز چهارم کرونا می‌تواند خسارت‌های بیشتری را به کشور تحمیل کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: با آنکه مقادیر کمی واکسن کرونا به کشور وارد شده، اما عملا واکسیناسیون عمومی آغاز نشده است، ولی مردم عادی‌انگاری نسبت به ویروس کرونا دارند در حالی که فقط گروه‌های خاص و افراد معدود واکسن دریافت کرده‌اند، ولی باید بدانیم که خیلی با واکسیناسیون عمومی جامعه فاصله داریم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تا یکسال بعد از تزریق واکسن هم باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم لذا حداقل تا یکسال آتی همچنان پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم بایستی در دستور کار باشد.

اسماعیلی افزود: در آستانه نوروز ۱۴۰۰ باید تجمعات و دید و بازدید‌ها از زندگی‌های مردم حذف شود تا بتوانیم در بهار و تابستان سال آینده جامعه‌ای سالم داشته باشیم و بدانیم که خیز چهارم کرونا می‌تواند ضربه مهلکی را به اقتصاد کشور و معیشت مردم وارد کند.

وی تصریح کرد: ۷۰ درصد مشاغل در حوزه خدماتی کشور در اثر شیوع کرونا آسیب دیده‌اند و خیز چهارم کرونا می‌تواند خسارت‌های بیشتری را به کشور تحمیل کند، ولی بدانیم که درآمد خیلی از مردم استان‌ها و شهرستان‌ها به گردشگری وابسته است که در اثر بیکاری و ورشکستگی که ناشی از اثرات خیز‌های اول تا سوم کرونا در کشور به وجود آمده آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی زیادی را وارد کرده است.

وی در پایان گفت: مردم باید به خاطر خانواده‌های خود و کسب و کارشان و اقتصاد کشور بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصرار ورزیده و بدانند با کمک عموم جامعه است که فقط می‌توانیم از پیچ خطرناک فعلی بگذریم.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار