غلط زیادی کنند، حیفا و تل‌آویو با خاک یکسان می‌شود
کد خبر: 1041084
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mpg
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
پاسخ وزیر دفاع به لفاظی سران رژیم صهیونیستی
امیر حاتمی در واکنش به تهدیدات صهیونیست‌ها علیه کشورمان و با اشاره به موضع چند سال پیش فرمانده معظم کل قوا مبنی بر با خاک یکسان کردن تل‌آویو و حیفا «در صورت سر زدن غلطی از سوی صهیونیست‌ها» گفت: «این امر فرماندهی معظم کل قوا تبدیل به طرح شده و با یک اشاره معظم‌له اجرا می‌شود.»
سرویس سیاسی جوان آنلاین: پنج‌شنبه هفته گذشته و در ادامه لفاظی‌های سران رژیم صهیونیستی، بنی گانتز، وزیر جنگ این رژیم در گفتگو با فاکس نیوز تهدید کرده بود که در صورت لزوم به طور مستقل علیه ایران وارد عمل می‌شود: «اگر جامعه بین‌الملل، جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران را متوقف کند، که چه بهتر. اما در غیراین‌صورت باید مستقل بایستیم و می‌بایست خودمان از خودمان دفاع کنیم.» این مقام صهیونیستی همچنین اضافه کرده بود: «در حال به‌روزرسانی برنامه‌های حمله به سایت‌های اتمی ایران است و آماده است که در صورت لزوم مستقلاً وارد عمل شود.»

دیروز امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به این تهدیدات پاسخ داد و با یادآوری قدرت نرم جمهوری اسلامی تأکید کرد که طعم این میوه را بیش از هرکسی رژیم صهیونیستی می‌فهمد. وزیر دفاع در جشنواره جوان سرباز نیرو‌های مسلح که به میزبانی وزارت دفاع برگزار شد، اظهار داشت: «قدرت موضوعی است که آن را در دنیای امروز که زورمداران بر آن حاکمند و جز زبان قدرت نمی‌فهمند، اگر کسی نداشته باشد، در ضعف و زبونی خواهد بود. قدرت تنها راه استقلال و عزیز ماندن است؛ قدرت ابعادی دارد که بعضی‌ها آن را به قدرت نرم و نیمه سخت و سخت تقسیم می‌کنند.» وزیر دفاع با بیان اینکه به لطف الهی امروز جمهوری اسلامی ایران از ابعاد مختلف قدرت برای حفظ امنیت و ثبات ملت ایران برخوردار است، گفت: «از وجوه برجسته قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، قدرت منطقه‌ای و محور مقاومت است که از میوه‌های شیرین آن گروه‌های مقاومت در نقاط مختلف است که شکل گرفته و این محصول نرم قدرت انقلاب اسلامی است.»

رژیم صهیونیستی مجبور شده دور خود دیوار بکشد

امیر حاتمی ادامه داد: «طعم این میوه را بیش از هرکسی، رژیم صهیونیستی می‌فهمد، رژیمی که از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی همه توسعه‌هایش متوقف و مجبور شده دور خود دیوار بکشد.» وی با اشاره به تهدیدات اخیر از سوی صهیونیست‌ها علیه کشورمان عنوان کرد: «اگر چه از سر استیصال سران آن‌ها گاهی بزرگ‌تر از دهانشان حرف می‌زنند و تهدید می‌کنند که مشخصاً از سر استیصال است و رهبر معظم انقلاب سال‌ها پیش به خوبی پاسخ به صهیونیست‌ها دادند و فرمودند که “رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ما نیست، رژیم صهیونیستی در حدی نیست که با جمهوری اسلامی دشمنی کند، رژیم صهیونیستی می‌داند و اگر نمی‌داند بداند اگر غلطی از آن‌ها سر بزند، جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کند. ” این امر فرماندهی معظم کل قوا به دقت اجر شده است و این امر تبدیل به طرح شده و با یک اشاره فرماندهی اجرا می‌شود. من به آن‌ها توصیه می‌کنم حتی در زبان هم این غلط را نکنند».

دفاع مقدس به ایران عزت داد

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نیروی انسانی در موفقیت سازمان اشاره کرد و گفت: «جوانان ما در دفاع مقدس با رشادت خود عزت و افتخار را برای کشور ما به ارمغان آوردند و نگذاشتند که وجبی از خاک کشور در تصرف دشمن باشد. وی دوران سربازی را دوران بسیار مقدسی دانست و گفت: «جوانان ما باید با الگو پذیری از حضرت علی اکبر (ع)، بصیرت و شجاعت او خود را آماده کنند، همانگونه که شهدای ما با الگو پذیری از حضرت علی اکبر ثابت کردند که این الگو دست یافتنی است.» امیر حاتمی تصریح کرد: «شهدای ما با الگو پذیری از حضرت علی اکبر عاقبت به خیر شدند و ما نیز باید از این شهدا الگو بگیریم و مسیر آن‌ها را طی کنیم.» وزیر دفاع دوران سربازی را دوران ضروری برای همه دانست و گفت: «اصل سربازی بسیار مقدس است و کسی حق ندارد این دوران را زیر سؤال ببرد، همه در کشور‌ها دوران سربازی را به شکل‌های مختلف دارند و نظام سربازی دوران بسیار با ارزشی برای جوانان است. شما سربازان جوان قدردان این دوران و البته قدر پدر و مادر خود را بدانید و قدردان زحمات آن‌ها باشید و بدانید دعای پدر و مادر مستجاب می‌شود.» امیر حاتمی در پایان ایران را مهد تمدن اسلامی ایران دانست و گفت که ایران مهد امنیت و افتخار است و این موقعیت با تلاش سربازان به دست آماده است.

بازدید سرلشکر باقری از قرارگاه پدافند هوایی

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح دیروز از قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا بازدید کرد. سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا از قسمت‌های مختلف مرکز فرماندهی و کنترل پدافند هوایی کشور بازدید کرد. در این بازدید، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا و جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی‌رتبه نیرو‌های مسلح، سرلشکر باقری را همراهی کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار