دیداری در سایه مجاهدت‌های حاج‌قاسم و ابومهدی
کد خبر: 1041078
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mpa
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
تحلیل کاربران شبکه‌های اجتماعی از دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی و حواشی آن
ملاقات پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی در عراق به یکی از بحث‌های پرواکنش روز‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی بدل شده است. برخی از کاربران این شبکه‌ها در تلاشند از این ملاقات علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و دوگانگی‌ای میان حوزه علمیه قم و عراق القا کنند.
جوان آنلاین: ملاقات پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی در عراق به یکی از بحث‌های پرواکنش روز‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی بدل شده است. برخی از کاربران این شبکه‌ها در تلاشند از این ملاقات علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و دوگانگی‌ای میان حوزه علمیه قم و عراق القا کنند. گروهی دیگر از کاربران، اما با هشدار دادن نسبت به این توطئه، ملاقات پاپ و آیت‌الله سیستانی را ملاقاتی مهم، اما معمول دانستند که در عرف سفر‌های رهبران مذهبی جهان رایج و این دیدار نیز در جریان سفر پاپ به عراق برنامه‌ریزی شده است. همچنین برخی دیگر از کاربران با یاد کردن از شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس آرامش سفر پاپ به عراق و دیدار با آیت‌الله سیستانی را مدیون تلاش‌ها و مجاهدت‌های این اسطوره‌های ملت ایران و عراق دانستند. در ادامه بخشی از واکنش‌های کاربران و تحلیل‌های آن‌ها از این سفر را می‌خوانید.
 
مریم دهقانی:

زمانی که آیت‌الله سیستانی فتواى جهاد کفایى علیه داعش داد، شیعه، سنى، مسیحى، عرب و کرد، به صفوف حشدالشعبى پیوستند و اکنون پاپ به دیدار آیت‌الله در خانه کوچک و محقر ایشان در نجف رفته است. این است مرجعیت مقتدر شیعه...

عبدالله گنجی:

پاپ رفته عراق برای دیدار با مسیحیان و بازدید از اماکن تاریخی مسیحیت. طبیعی است که یک رهبر عالی مذهبی وقتی وارد کشوری شود با عالی‌ترین شخصیت مذهبی آنجا هم دیدار کند. برعکس یعنی دیدار نکردن سؤال‌برانگیز است. نمی‌دانم چرا بعضی‌ها یه چیزشون می‌شود. از سفر پاپ به عراق هم می‌خواهند علیه جمهوری اسلامی فحش تولید کنند.

کیوان ساعدی:

بیانات ضداستکباری آیت‌الله سیستانی در دیدار پاپ (قضیه فلسطین، محاصره اقتصادی کشور‌های منطقه و...) بار دیگر جایگاه تاریخی فق‌های عالیقدر و دردآشنای شیعه را برای همگان یادآوری کرد.

اکبر نبوی:

در متن یک رخداد هستیم: دیدار پاپ فرانسیس با آیت‌الله سیستانی. نه کم ارزش کردن این دیدار عقلانی‌ست و نه ارزش بیش از اندازه دادن به آن. برآیند این دیدار را باید در آینده دید و دقیق‌تر و بهتر و عقلانی‌تر تحلیل کرد. دامن زدن به دوگانه‌سازی‌های خاص، بازی در زمین رسانه‌ای غرب است.

مرتضی سیمیاری:

پاپ فرانسیس می‌گوید صدای اسلحه باید خاموش شود؛ تا زمانی که امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در خاورمیانه پایگاه نظامی و حضور نامشروع دارند، هر ندایی برای زمین گذاشتن اسلحه، یعنی خلع سلاح شدن... می‌خواهید صلح برقرار شود؟ از منطقه ما بیرون بروید!

کاربری با نام «ایگو»:

براندازان جشن گرفتند که پاپ به دیدار آیت‌الله سیستانی رفته، ولی ایران نیامده. شعورشان نمی‌رسد اینکه رهبر مسیحیان شخصاً برای دیدار آیت‌الله سیستانی به عراق سفر کند، نشان از عزت تشیع در جهان دارد؛ همان غربی که آرزوی نابودی شیعه را داشت، الان ناچار به پذیرش عظمت و قدرت شیعه در جهان است.

محمدجواد محمدزاده:

چرا امثال پاپ فرانسیس و مدعیان صلح و مدارا، به جای توصیه به پایان دادن جنگ و خشونت، به پایان اشغالگری و تجاوز توصیه‌نمی‌کنند؟

سارا هوشمندی:

پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان: ما سال‌ها برای آرامش عراق دعا کردیم! اما قاسم‌سلیمانیِ عزیزِ ما ثابت کرد، دست‌هایی که کمک می‌کنند، مقدس‌تر از لبانی هستند که دعا می‌کنند.

یوسفی:

در دیدار آیت‌الله سیستانی و پاپ، عکسی از حاج قاسم و ابومهدی نبود، ولی آرامش این دیدار مدیون همان عکس بود!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار