سریال قوی حتی در بازپخش دهم هم بیننده دارد
کد خبر: 1040503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MgJ
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
در گفت‌وگوی «جوان» با بازیگر پیشکسوت مطرح شد
داستان خوب، کارگردانی سنجیده و بازی‌های درست سه رکن اساسی تولید سریال‌های موفق است و بدون این‌ها نمی‌شود سریالی ساخت که مورد توجه قرار گیرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  صفا آقاجانی، بازیگر باسابقه تلویزیون، سینما و رادیو با بیان این مطلب به «جوان» گفت: اگر به سریال‌های موفقی که در بازپخش هم مورد توجه قرار می‌گیرند دقت کنیم، می‌بینیم که اول از همه داستان‌های شیرین برای بیننده دارند. انتخاب داستان می‌تواند از زندگی مردم باشد یا از دل افسانه‌ها و امثال و حکم فارسی.

بازیگر «دردسر‌های عظیم» ادامه داد: کارگردانی دومین رکن تولید سریال قوی است. کارگردان‌های مسلط قادرند حتی داستان‌های هزاران بار شنیده شده را در قالب‌هایی‌تر و تازه به بیننده ارائه کنند. قالب انتخابی کارگردان برای سریال می‌تواند خودش زمینه‌ساز توجه بیننده گردد. آقاجانی با اشاره به رکن سوم تولید سریال‌های قوی عنوان کرد: تیم بازیگران باید درست چیده شود تا نتیجه لازم حاصل آید. امکان اینکه بدون بازیگر حرفه‌ای بشود داستان‌های شیرین را در قالب جذاب ارائه کرد، نیست ولی اگر بازیگران، حرفه‌ای باشند خیلی سریع به نتیجه می‌رسیم.

بازیگر «روز‌های بیقراری» و «باغ گیلاس» در ادامه گفت: وقتی سریالی با ارکان قوی می‌سازیم، اگر آن را بار‌ها و بار‌ها بازپخش کنیم باز هم بیننده استقبال می‌کند، بدون آنکه مخاطب خسته شود. بیننده بازپخش دهم یک سریال قوی را هم می‌بیند و لذت می‌برد، به خصوص که خیلی از ریزه‌کاری‌های تولید در تماشای سوم و چهارم معلوم می‌شود. در عبارت تکراری بودن درباره آثار فاخر معنایی ندارد و تکرار آن نه تنها مخاطب را اذیت نمی‌کند و باعث پس زدن آن نمی‌شود بلکه با استقبال هم روبه‌رو می‌شود ولی در عوض برخی آثار هستند که تاریخ مصرف دارند و شاید بار اول در پخش بیننده آن را تحمل کند، اما قابلیت تکرار در پخش را ندارند.

بازیگر «پیله‌های پرواز» تأکید کرد: راهبرد تلویزیون باید پایبندی به ساختار استاندارد باشد که شامل داستان خوب، کارگردانی سنجیده و بازی‌های درست است. اگر در ساخت سریال‌های جدید از این الگو‌ها پیروی کنند قطعاً خواهند توانست سریال‌هایی بسازند که بار‌ها و بار‌ها دیده شوند. اساساً معتقدم اگر مدیرانی آگاه و باهوش وجود داشته باشند، شاهد حیف و میل منابع مالی نخواهیم بود.

صفا آقاجانی گفت: اینکه برنامه‌ریزی کنند برای تولید سریال‌های مناسبتی، ایرادی ندارد ولی بهتر آن است که کل سال را به چشم مناسبت ببینند و همواره سریال‌های قوی و اثرگذار برای جلب توجه مخاطب فراهم کنند. باید آنقدر کیفیت‌ها بالا باشد که مخاطب در هر ساعت شبانه‌روز که جلوی تلویزیون نشست، باز هم خوراک مطبوع برای تماشا داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار