آقای روحانی! حباب قیمت‌هابزرگ است نه برجام
کد خبر: 1040486
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mg2
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به اظهارات تازه رئیس‌جمهور در خصوص بزرگی برجام
رئیس‌جمهور طی سخنانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت گفت: «از بس برجام بزرگ بود دنیا توطئه کرد کمر آن را بشکند... آدمی مثل ترامپ آمد و مجری توطئه علیه برجام شد». این سخنان با وجود شکست برجام در سال‌های گذشته و حتی عدم بازگشت بایدن به برجام تاکنون موجب واکنش‌های بسیاری از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی شد.
محمد صادق عبداللهی

جوان آنلاین: رئیس‌جمهور طی سخنانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت گفت: «از بس برجام بزرگ بود دنیا توطئه کرد کمر آن را بشکند... آدمی مثل ترامپ آمد و مجری توطئه علیه برجام شد». این سخنان با وجود شکست برجام در سال‌های گذشته و حتی عدم بازگشت بایدن به برجام تاکنون موجب واکنش‌های بسیاری از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی شد. کاربران حرف‌های آقای روحانی را دال بر عدم پذیرش پایان برجام از سوی ایشان و همچنان چشم امید به سمت غرب دانستند و تأکید کردند که دولت باید واقع‌گرا بوده و به جای تلاش برای رفع تحریم به فکر خنثی‌سازی تحریم باشد. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را بخوانید.

 
مهدی قاسم‌زاده:

هرچند این‌گونه تعاریف را باید به‌خاطر دلبستگی شدید جناب روحانی به برجام (به‌عنوان تنها دستاورد دولت‌شان) و همچنین در راستای تلاش ایشان برای داغ نگه داشتن موضوع مذاکره (تا انتخابات ۱۴۰۰) دانست، اما به‌نظر می‌رسد جناب روحانی و دوستان‌شان چنان برجام را (برای قالب کردن به ملت) بزک کرده‌اند که خودشان نیز باورشان شده است!

کیان مهزاد:

حرف‌های روحانی نشان می‌دهد او هنوز هم که هنوز است چشم امید به برجام دارد. آقای روحانی رخت عزا را از تن بیرون بیاور و به جای تلاش حداکثری برای رفع تحریم، توان حداکثری دولت را برای خنثی‌سازی تحریم قرار دهید؛ و الا راهی که می‌روید به هیچستان است!

مرتضی قربانی:

روحانی گفته «از بس برجام بزرگ بود دنیا توطئه کرد کمرش را بشکند» تجربه هم ثابت کرده هرچیز بزرگی لزوماً خوب نیست مثل سنگ مثانه، یا مثلاً غده سرطانی.

مجتبی باجلان:

‌روحانی دوباره از برجام دفاع کرده و گفته: «برجام آن‌قدر بزرگ بود که همه دنیا توطئه کرد کمر آن را بشکند!» وقتی نمیخوای قبول کنی که کلاه گشادی سرت رفته... دار و ندارت رو بردن و دیگه آبرویی هم برات نمونده...

آرزو گودرزی:

رئیس‌جمهور: «برجام آن‌قدر بزرگ بود که دنیا توطئه کرد کمر آن را بشکند.» آقای روحانی! اونی که بزرگه حباب قیمت‌هاست، اونیم که شکسته، کمر مردمه، همه‌اش هم کار همین برجام ناقص‌الخلقه بود.

هادی بیگی‌نژاد:

‏آقای روحانی اعلام کردند ‎برجام آن‌قدر بزرگ بود که عده‌ای خواستند کمر آن را بشکنند! بله بزرگ بود ولی یک کلاه بزرگ...

کاربری با نام «فامیل دور»:

روحانی: «از بس برجام بزرگ بود دنیا توطئه کرد کمر آن را بشکند!» نخیر آقای روحانی! از بس شما در برجام بدون گرفتن چیزی، همه چیز رو دادین رفت، دنیا طمع کرد که تعهدات بیشتری ازتون بگیره و زد زیر برجام!

مسلم معین:

‏روحانی گفته دنیا توطئه کرد کمر برجام را بشکند! مگه ایشون نگفت یه دیوونه‌ای با یه خط‌خطی برجام رو نابود کرد؟ حالا یکی با یه خط‌خطی دیگه برمی‌گرده؟ یعنی مشکل از اون یک نفر دیوانه نبوده و دنیایی که شما قرار بود زبانش رو بفهمی دبه کرده؟

سیاوش آقاجانی:

‏روحانی: «برجام از بس بزرگ بود دنیا توطئه کرد کمرش را بشکند!» نه! این شما بودید که با گرفتن نسیه در ازای نقد، انگیزه و امکان نقض برجام را مهیا کردید؛ اگر آن موقع، توطئه را یک توهم نمی‌دانستید و به‌جای خوشبینی، بدبینی را لحاظ می‌کردید، برجام به‌راحتی نمی‌شکست یا دست‌کم چنین متضرر نمی‌شدیم.

محمد رضا:

‌‎کمر برجام زمان ‎اوبامای مؤدب با تحریم‌های ‎کاتسا و ‎ایسا شکست نه زمان ‎ترامپ مزاحم. حواستان هست؟!

صادق حق‌سا:

روحانی: «از بس (برجام) بزرگ بود دنیا توطئه کرد تا کمر برجام را بشکند...» شما که زبان دنیا رو بلد بودید باهاشون صحبت می‌کردید تا این کار رو نکنن.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار