تفکر و آرمان در سپاه سلسله مراتبی نیست
کد خبر: 1040342
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mdi
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
فرمانده سپاه در جشنواره پاسداران اهل قلم:
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه آرمان‌ها و اندیشه‌های ظاهرشده در دهه‌های اول سپاه باید مداوم به نسل‌های بعد انتقال یابد، گفت: تفکر و آرمان در سپاه سلسله مراتبی نیست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پانزدهمین جشنواره پاسداران اهل قلم از تلاشگران عرصه کتاب به عنوان پرچمداران آگاهی نام برد و گفت: هویت اصلی و وسعت شخصیت هر انسانی به بلندای اندیشه او است به همین دلیل مروجان علم و معرفت هرگز نمی‌میرند و مداد علما مثل خون شهدا حیات‌بخش و الهام آفرین است. وی افزود: جامعه‌ای بلند و رفیع است که از سپهر پرستاره اندیشه‌ها و اندیشمندان برخوردار باشد و وسعت یک ملت هم به میزان باور‌ها و داشته‌های او است. فرمانده کل سپاه از علما و اندیشمندان به عنوان چراغ هدایت نام برد و گفت: آگاهی حیات انسانی اصل وجود انسان و از بین برنده جهل است و جامعه‌ای که بیدار نیست ساکن و اسیر بوده و محکوم به مرگ است؛ حیات نباتی برای ملتی است که از عقل و بصر خود استفاده نمی‌کنند.

سلامی در ادامه تصریح کرد: تمدن‌ها نتیجه درخشش دانشمندان و اندیشمندان وارسته هستند و عصر طلایی اسلام زمانی است که امثال ابن سینا، رازی و خوارزمی جهان اسلام را به نور فهم مزین کردند.

تمام حرکت سپاه بر حسب آگاهی و شعور است

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برای پی‌ریزی یک تمدن تشکیل شد و خورشید شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی از ایران طلوع کرده است. تمام حرکت سپاه بر حسب آگاهی و شعور است حتی شور و احساس عمیق عاطفی ما برای آرمان‌ها برخاسته از شعاع تأثیر وسیعی از آگاهی است و تجربه داریم در هر میدانی با آگاهی وارد شدیم موفق شدیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه تفکر و آرمان در سپاه سلسله مراتبی نیست، گفت: سپاه باید میدان فوران تفکر باشد و در عرصه تقابل با دشمنان جاهل کوردل و ناوارسته با بهره‌گیری از قدرت مادی و فیزیکی قوی در فضای عدم تقارن با بهره‌گیری از ایمان و آگاهی به عنوان دو بال پرواز به عنوان عناصر برترساز استفاده کنیم. وی با تأکید بر اینکه حیات ما از دل فضا‌های غیرقابل تصور به دست آمده است، گفت: پاسداران باید هم عالم و هم باهنر باشند.

سپاه نباید به غیرخود تبدیل شود

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه سپاه نباید به غیرخود تبدیل شود، اظهار کرد: آرمان‌ها و اندیشه‌های ظاهر شده در دهه‌های اول سپاه باید مدام به نسل‌های بعدی انتقال یابد. تنویر ذهن پاسداران و بسیجیان روشن کردن فضای حرکت در افق‌های بلند رسالت خطیری است که بر دوش پاسداران اهل قلم می‌باشد. وی با بیان اینکه باید در دنیای ذهن دشمنان خود رسوخ کنیم، گفت: هرچه میدان ذهن ما بلندتر باشد گام‌های خود را بلندتر برمی داریم و اگر خوب بیندیشیم خوب هم عمل می‌کنیم. سرلشکر سلامی در پایان از سپاه به عنوان نهادی که هر روز با فضا و روش دشمن و الزامات جدید مواجه است نام برد و گفت: در این شرایط هر کس در محدوده مأموریت خود باید بیندیشد؛ جنگ ما سلسله مراتبی نیست بلکه اعتقادی است و این ضامن موفقیت ما است.

شهید سلیمانی را باید درست روایت کرد

فرمانده نیروی قدس سپاه نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: در محیط پاسداران اهل قلم، ویژگی پاسداری از انقلاب اسلامی موج می‌زند. به دلیل آنکه افراد بسیاری هستند که خوب می‌نویسند، اما در محیط پاسداری وقتی کسی قلم می‌زند چند موضوع را باید مورد توجه قرار دهد.

سردار سرتیپ پاسداراسماعیل قاآنی با بیان اینکه پاسدار اهل قلم باید مطالبی که می‌نویسد در راستای رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی باشد، گفت: وقتی پاسداری با این نگاه وارد میدان نویسندگی و قلم و کاغذ شود، حس‌می‌کند هر سطری که می‌نویسد پشتوانه‌ای از انقلاب اسلامی است؛ انقلاب اسلامی‌ای که با اقتدار پیش می‌رود. وی افزود: اسلام اساسا دین مقاومت است از این رو هم حفظ و استمرار و هم تأثیرگذاری آن براساس مداری معین است پس در تهیه این نوع متن به معنای مقاومت در اصول و پایداری است؛ ما در انقلاب اسلامی لازم نیست هیچ چیزی را خارج از واقعیت به داستان و رمان تبدیل کنیم زیرا حقایق زیادی وجود دارد که می‌توان به آن‌ها پرداخت. قاآنی ادامه‌داد: در انقلاب اسلامی و پاسداری در وادی اسارت هم حرف وجود دارد زیرا در کشور‌های دیگر به چنین موضوعی پرداخته نمی‌شود و بیشتر به سایر مباحث می‌پردازند؛ پاسدار اهل قلم اگر بتواند موضو‌عاتی مانند اسارت را به شیوه‌ای گویا بیان کند درس‌های بسیاری را می‌تواند بازگو کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه درباره شهید سلیمانی که امروز علاقه‌مندی برای نوشتن از او زیاد شده بیان داشت: هر کس می‌خواهد مطلبی برای شهید سلیمانی بنویسد باید او را درست تعریف کند زیرا شهید سلیمانی نیازی به اغراق ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار