صیانت از معتادین متجاهر مهم ترین رویکرد مرکزترک اعتیاد لرستان است
کد خبر: 1039860
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MVw
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خبر داد؛
سردار کشکولی، گفت: در راستای حمایت از معتادین و رفع محرومیت مرکز درمانی با ظرفیت ۲۰۰ نفری به همت سپاه استان و همکاری دیگر دستگاه های اجرایی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، سردار مرتضی کشکولی، امروز(6 اسفند) در مراسم افتتاح مرکز ترک اعتیاد با حضور سردار سلیمانی، رئیس سازمان بسیج که در پادگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: امروز 186 پروژه محرومیت زدایی در استان لرستان افتتاح می شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: از این تعداد، 140 پروژه مربوط به مسکن محرومان مددجویان، 5 رشته کانال آب بر کشاورزی، یک واحد مسجد، دو رشته آبرسانی آب شرب، دو سالن ورزشی 9 دی ناحیه محور و 18 سالن صالحین که پیرامون هر حوزه یک سالن ورزشی است و 14 واحد پایگاه مقاومت است.

وی در ادامه به تقارن افتتاح این پروژه ها همزمان با سالروز ولادت امام علی(ع) اشاره کرد و عنوان داشت: امام علی(ع) یار محرومان و مستضعفان و مظهرعلم، قدرت و حکمت، عدالت و سخاوت خدا بود همه صفات خداوند در علی(ع) جمع بود و مهم ترین سیره ایشان اجرای عدالت و رسیدگی به محرومان و فقرا است.

کشکولی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب و دغدغه ایشان و ورود سپاه و بسیج با اختیار در عرصه محرومیت زدایی و کمک به معتادان متجاهر افزود: برای کمک به معتادین، صیانت از این افراد و بازگشت به جامعه سپاه استان داوطلبانه ورود پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در این زمینه را از دو سال پیش که شروع کردیم و به بحران سیل و کرونا روبرو شدیم، خاطرنشان کرد: و اما با همت همه دستگاه های اجرایی استان امروز بعد از دو سال یک مجموعه کاملی شامل ترک اعتیاد، سم زدایی، جامعه پذیری، مهارت آموزی، اشتغال زایی و صیانت راه اندازی شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)  لرستان بیان کرد: حتی اگر بتوانیم 10 درصد از این جمعیت را جامعه پذیرکنیم کاری ملزم و بزرگ است و در کنار اینکه یک کار خدماتی است می خواهیم به عنوان یک الگو در جامعه ارائه دهیم.

وی با اشاره به هزینه 8 میلیارد تومان بودجه در این زمینه یادآور شد: 50 درصد این بودجه توسط سازمان بسیج و ستاد مواد مخدر و مابقی  خدماتی بوده که مدیران دستگاه ها در این زمینه انجام داده اند.

کشکولی بیان داشت: در کنار خدمات ارائه شده 2 میلیارد تومان بودجه سپاه استان هزینه کرده است و برای حمایت از این مجموعه و پیشبرد امور در زمینه خدمت رسانی و کمک به معتادین لازم است که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان و همه دستگاه ها ورود پیدا کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه استان لرستان خاطرنشان کرد: ظرفیت این مجموعه 200 نفر است و هم اکنون100 نفر ظرفیت آن فراهم است و اگر لازم باشد می تواند به ظرفیت 200 نیز ارتقا یابد.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار