سرقت مسلحانه از خانه فامیل پولدار
کد خبر: 1039641
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MSP
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
دو مرد جوان که در سرقت مسلحانه به خانه یکی از بستگان ۳ میلیارد تومان پول و طلا سرقت کرده بودند، در جلسه محاکمه اتهام‌شان را انکار کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سال گذشته مأموران پلیس تهران از سرقت مسلحانه در یک منزل مسکونی در غرب تهران باخبر و راهی محل شدند. زن صاحبخانه گفت: «در خانه تنها بودم که زنگ خانه به صدا درآمد. فکر کردم شوهرم یا دخترم هستند به همین خاطر در را باز کردم، اما با چهار مرد جوان در حالی‌که صورتشان را با نقاب پوشانده بودند روبه‌رو شدم. آن‌ها مرا با اسلحه و چاقو تهدید کردند و دست و پایم را با طناب بستند. سارقان به طرف گاوصندوق شوهرم رفتند و کلید آن را از جیب کت شوهرم برداشتند و هرچه پول، دلار و طلا داخل گاوصندوق بود به ارزش ۳‌میلیارد تومان سرقت کردند و گریختند.»

بعد از این توضیحات، تحقیقات برای شناسایی سارقان آغاز شد تا اینکه در بررسی دوربین‌های مداربسته مشخص شد یکی از بستگان مرد صاحبخانه به نام عادل ۲۴‌ساله همان روز ساعت‌ها مقابل خانه شاکی رفتار‌های مشکوکی داشته است.

با بدست آمدن این اطلاعات، عادل به عنوان اولین مظنون بازداشت شد، اما جرمش را انکار کرد و گفت: «شاکی مرد پولداری است. عارف یکی از بستگانمان هست که او هم شاکی را می‌شناسد. عارف مدتی قبل در مورد سرقت از خانه شاکی صحبت کرده‌بود، اما فکر می‌کردم شوخی می‌کند این شد که روز حادثه همراه او مقابل خانه شاکی رفتیم تا آدرس خانه آن‌ها را نشان دهم. وقتی به محل رسیدیم عارف از من خواست چند دقیقه‌ای منتظرش باشم. قبول کردم و در آن فاصله روی یک پله نشستم و در حال خوردن چیپس بودم تا اینکه عارف برگشت و با هم به خانه برگشتیم. باور کنید از نقشه او برای سرقت اطلاعی نداشتم و بی‌دلیل بازداشت شده‌ام.»

با ثبت این اظهارات، عارف ۴۰‌ساله نیز بازداشت شد، اما او هم سرقت مسلحانه را انکار کرد. با انکار دو متهم پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه بعد از تعیین وقت روی میز هیئت قضایی شعبه هفتم دادگاه قرار گرفت.

ابتدای جلسه مرد صاحبخانه برای متهمان درخواست اشد مجازات کرد. سپس همسر او گفت: «وقتی مردان مسلح حمله کردند خیلی ترسیده‌بودم، اما توانستم عارف را از روی صدا و خطی که روی پیشانی‌اش بود شناسایی کنم.»

در ادامه عارف در جایگاه ایستاد و گفت: «اتهام مشارکت در سرقت را قبول ندارم. چند سال قبل به شوخی موضوع سرقت از خانه شاکی را مطرح کردم، اما هرگز نقشه آنرا نکشیدم و مرتکب سرقت نشدم. باور کنید بی‌گناهم.»

دیگر متهم نیز با انکار اتهام مشارکت در سرقت، بار دیگر ماجرا را شرح داد و مدعی شد احتمالاً سرقت از سوی یکی دیگر از بستگان شاکی صورت گرفته و اشتباهی بازداشت شده است.» در پایان هیئت قضایی با تغییر اتهام مشارکت به معاونت در سرقت برای عادل جهت صدور رأی وارد شور شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار